Օրվա մամուլ 09:19 30/05/2017 Հայաստան
Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիայի նախագահ  Ռուբեն Հայրապետյանի գործերն  արդեն էլ լավ չեն։  Նա պատրաստվում է «Փյունիկ» ֆուտբոլային  ակումբը  վաճառել  ռուսաստանաբնակ  հայ գործարար  Արթուր Սողոմոնյանին։
«Հայկական ժամանակ»-ի տեղեկություններով  Ռուբեն Հայրապետյանը  «Հայկական զարգացման բանկի»  վաճառքից հետո  ազատվում է նաև Հայաստանի առաջնության  բազմակի չեմպիոն «Փյունիկ»-ից, քանի որ մտադիր է լքել երկիրը։
«ՀՖՖ նախագահը  նաև մտահոգություն  ունի, որ իր տղան՝ Ռաֆիկ Հայրապետյանը, չի կարողանալու  մարզական ակումբը ճիշտ կառավարել՝ առանց իր մասնակցության։  Այդ նպատակով  «Հարսնաքար»  ռեստորանային համալիրն ու ֆուտբոլի ակադեմիայի հարող տարածքում  ևս մեկ  ռեստորանային համալիր  է կառուցում, որպեսզի տղային անգործ չթողնի»,-գրել է թերթը:

Пресса дня 12:27 30/05/2017 Армения
Газета «Айкакан жаманак» пишет со ссылкой на свои источники, что президент Федерации футбола Армении Рубен Айрапетян собирается продать футбольный клуб «Пюник» российскому бизнесмену Артуру Согомоняну, поскольку дела идут не очень хорошо.
По сведениям издания, Рубен Айрапетян после продажи ОАО «Армянский Банк Развития» освобождается также от клуба «Пюник» – многократного чемпиона Армении, поскольку намерен покинуть страну.
«Президент ФФА также обеспокоен тем, что его сын – Рафик Арутюнян – не сможет правильно управлять спортивным клубом без его участия. С этой целью на территории, прилегающей к ресторанному комплексу «Арснакар» и Академии футбола, строится еще один ресторанный комплекс, чтобы сын не остался без дела», - пишет газета.