Հասարակություն 16:09 12/06/2017 Հայաստան
ՀՀ զինված ուժերի երեք զինծառայողներ Ֆինլանդիայի Համինա քաղաքում մասնակցում են հունիսի 11-ից 16-ը անցկացվող Ռազմական կողմնորոշման միջազգային 50-րդ առաջնությանը:
ՊՆ մամուլի ծառայությունից հայտնում են, որ հայ զինծառայողներն ընդգրկված են միջազգային առաջնության երկու մարզաձևերում` միջին տարածության մրցաշարին (7-8 կմ) և փոխանցումավազքին:
Ֆինլանդիա մեկնած մարզիկ-զինծառայողները հաղթող են ճանաչվել 2017թ. Համաբանակային 16-րդ սպարտակիադայի ընթացքում` «Ռազմամարզական կողմնորոշում» մարզաձևում:
Ռազմական կողմնորոշման միջազգային 50-րդ առաջնության կազմակերպիչը Ռազմական սպորտի միջազգային խորհուրդն է (CISM): Հայաստանի Հանրապետությունը մարզական այս կառույցին անդամակցում է 1994 թվականից:
Աղբյուրը հայտնում է նաև, որ ՀՀ զինված ուժերի ներկայացուցիչները Մինսկում հունիսի 12-ից 14-ը կմասնակցեն Հայաստանի Հանրապետության և Բելառուսի Հանրապետության պաշտպանության նախարարությունների երկկողմ համագործակցության ծրագրով նախատեսված կազմզորահավաքային և ռազմական բժշկության հարցերով աշխատանքային հանդիպումներին:

Society 16:57 12/06/2017 Armenia
Three servicemen of the Armenian Armed Forces are taking part in the 50th World Military Orienteering Championship (WMOC) underway in Hamina, Finland, from 10-16 June.
As Panorama.am was informed from the press service of the Defense Ministry, the Armenian soldiers are involved in two disciplines featured in the competition – Middle distance (7-8 km) and Relay.
The Armenian athlete-soldiers taking part in the tournament are winners of Military Orienteering sports type at the 16th All Army Sports Contest.
The 50th World Military Orienteering Championship is organized by the International Military Sports Council (CISM). Armenia joined this military structure still in 1994.
The source also notes that the representatives of the Armenian Armed Forces are set to take part in the workshops on military issues scheduled in Minsk on 12-14 June in line with the bilateral cooperation program implemented by the Defense Ministries of Armenia and Belarus.