Քաղաքական 12:23 14/06/2017 Հայաստան
Քիչ առաջ Երևանի «Զվարթնոց» միջազգային օդանավակայանում վայրէջք կատարեց Տաջիկստանի Հանրապետության նախագահ Էմոմալի Ռահմոնի օդանավը: Բարձրաստիճան հյուրին դիմավորեց արտաքին գործերի նախարար Էդվարդ Նալբանդյանը:
Հիշեցնենք, որ Էմոմալի Ռահմոնը Հայաստան է ժամանել  ՀՀ Նախագահ Սերժ Սարգսյանի հրավերով, պաշտոնական այցով նա Հայաստանում կլինի  հունիսի 14-15-ը:
Այցի շրջանակում Երևանում կանցկացվի Հայաստան-Տաջիկստան գործարար համաժողով, որը կազմակերպել է Հայաստանի զարգացման հիմնադրամը: Այցի շրջանակներում նախատեսված են Տաջիկստանի նախագահի հանդիպումները ՀՀ բարձրագույն ղեկավարության հետ:
Հանրապետության Նախագահի նստավայրում հայ-տաջիկական բարձր մակարդակի բանակցությունների ավարտին նախատեսվում է փաստաթղթերի ստորագրման արարողություն: Նախագահներ Սերժ Սարգսյանը և Էմոմալի Ռահմոնը ԶԼՄ-ների առջև հանդես կգան բանակցությունների արդյունքներն ամփոփող համատեղ հայտարարությամբ:

Politics 13:39 14/06/2017 Armenia
The delegation headed by Tajikstan’s President Emomali Rahmon arrived in Armenia on an official visit. Armenian Foreign Minister Edward Nalbandian greeted the guest in the “Zvartnots” international airport of Yerevan.
As reported earlier, in the framework of the visit, President Emomali Rahmon is scheduled to meet with top leadership of the Republic of Armenia.
The high-level Armenian-Tajik talks are slated to take place at the Presidential Palace, with a follow-up ceremony of signing documents.
Presidents Serzh Sargsyan and Emomali Rahmon will make statements for the mass media on the results of the negotiations.