Հասարակություն 19:27 13/06/2017 Հայաստան
Երևան-«Զվարթնոց» օդանավակայան  և հակառակ ուղղությամբ ուղևորափոխադրումները կանոնակարգելու վերաբերյալ ՀՀ վարչապետի հանձնարարականի համաձայն՝  ՀՀ տրանսպորտի, կապի և տեղեկատվական տեխնոլոգիաների նախարարությունը կազմակերպել է  փորձնական երթուղի, որը կգործի հունիսի 14-ից՝ առավոտյան ժամը 10:00-ից:
ՀՀ տրանսպորտի, կապի և տեղեկատվական տեխնոլոգիաների նախարարության լրատվական ծառայությունից հայտնում են, որ այն կաշխատի շուրջօրյա՝ 24 ժամ, յուրաքանչյուր ժամը մեկ։
Ուղևորափոխադրումները կիրականացվեն Հանրապետության հրապարակի շատրվաններին կից  գծանշումներով  առանձնացված տարածքից, ավտոբուսներով և միկրոավտոբուսներով, որոնք կահավորված են օդորակիչներով և օդափոխիչներով։

Society 10:16 14/06/2017 Armenia
In accordance with the instruction of the Prime Minister of Armenia regarding the regulation of passenger transportation Yerevan - “Zvartnots” Airport and vice-versa the Ministry of Transport, Communication and Information Technologies of Armenia has organized a shuttle bus service, which will operate since June the 14th, 2017, 10:00 am.
As the release issued by the ministry said, it will work 24/7 with the frequency of every hour.
The passenger transportation will be realized from the area separated by the road signings adjacent to the fountains at the Republic Square with the use of busses and microbuses furnished with air conditioners and ventilators.