Սպորտ 12:33 17/06/2017 Հայաստան
Ձյուդոյի Հայաստանի պատանիների հավաքականը հունիսի 18-28-ն ուսումնամարզական հավաք կանցկացնի Օլիմպավանում: Պատանի ձյուդոիստները պատրաստվում են հունիսի 30-ից հուլիսի 2-ը Լիտվայի Կաունաս քաղաքում կայանալիք Եվրոպայի առաջնությանը:
ՀԱՕԿ-ից հայտնում են, որ ավագ մարզիչ Հակոբ Առաքելյանի գլխավորությամբ Oլիմպավանում կմարզվի 13 ձյուդոիստ, սակայն աշխարհամասի առաջնությանը կմասնակցի նրանցից միայն ինը` Յուրի Իսրայելյանը, Երվանդ Ներսիսյանը (երկուսն էլ` 50 կգ քաշային կարգ), Սևակ Սարգսյանը, Դավիթ Նիկողոսյանը (երկուսն էլ` 55 կգ), Տիգրան Յաղուբյանը (60 կգ), Ռոբերտ Թորոսյանը (66 կգ), Սամվել Գեւորգյանը (73 կգ), Մամիկոն Ավետիսյանը (81 կգ) և մեկ աղջիկ` Նունե Նազարյանը (48 կգ):

Sport 14:23 17/06/2017 Armenia
The Armenian junior judo team is set to hold a training camp at Olympic camp, preparing for the European Judo Championships 2017 to be hosted by Kaunas, Lithuania on 30 June-2 July.
As the National Olympic Committee of Armenia told Panorama.am, 13 Armenian judoists will join the Olympic camp trainings under the leadership of head coach Hakob Arakelyan. However, only 9 athletes will take part in the championships – Yuri Israelyan (50 kg), Yervand Nersisyan (50 kg), Sevak Sargsyan (55 kg), David Nikoghosyan (55 kg), Tigran Yaghubyan (60 kg), Robert Torosyan (66 kg), Samvel Gevorgyan (73 kg), Mamikon Avetisyan (81 kg) and Nune Nazaryan (48 kg).