Սպորտ 12:33 17/06/2017 Հայաստան
Ձյուդոյի Հայաստանի պատանիների հավաքականը հունիսի 18-28-ն ուսումնամարզական հավաք կանցկացնի Օլիմպավանում: Պատանի ձյուդոիստները պատրաստվում են հունիսի 30-ից հուլիսի 2-ը Լիտվայի Կաունաս քաղաքում կայանալիք Եվրոպայի առաջնությանը:
ՀԱՕԿ-ից հայտնում են, որ ավագ մարզիչ Հակոբ Առաքելյանի գլխավորությամբ Oլիմպավանում կմարզվի 13 ձյուդոիստ, սակայն աշխարհամասի առաջնությանը կմասնակցի նրանցից միայն ինը` Յուրի Իսրայելյանը, Երվանդ Ներսիսյանը (երկուսն էլ` 50 կգ քաշային կարգ), Սևակ Սարգսյանը, Դավիթ Նիկողոսյանը (երկուսն էլ` 55 կգ), Տիգրան Յաղուբյանը (60 կգ), Ռոբերտ Թորոսյանը (66 կգ), Սամվել Գեւորգյանը (73 կգ), Մամիկոն Ավետիսյանը (81 կգ) և մեկ աղջիկ` Նունե Նազարյանը (48 կգ):

Спорт 13:27 17/06/2017 Армения
Юношеская сборная Армении по дзюдо с 18 по 28 июня проведет учебно-тренировочный сбор. Юные дзюдоисты готовятся к чемпионату Европы в литовском Каунасе, который пройдет с 30 июня по 2 июля. Об этом сообщает пресс-служба НОК Армении.
Под руководством старшего тренера Акопа Аракеляна будут тренироваться 13 дзюдоистов, однако в первенстве континента выступят только 9 из них: Юрий Исраелян, Ерванд Нерсисян (оба – 50 кг), Севак Саркисян, Давид Никогосян (оба – 55 кг), Тигран Ягубян (60 кг), Роберт Торосян (66 кг), Самвел Геворкян (73 кг), Мамикон Аветисян (81 кг) и Нуне Назарян (48 кг).