Սպորտ 09:35 20/06/2017 Հայաստան
Խարկովում ընթացող բռնցքամարտի Եվրոպայի առաջնությունում  նախօրեին Հայաստանի հավաքականի անդամ 64 կգ քաշային Հովհաննես Բաչկովը հաղթել է Մոլդովայի ներկայացուցչին և մտել քառորդ եզրափակիչ։
ՀԱՕԿ-ի հաղորդմամբ, հավաքականի մյուս բռնցքամարտիկները՝ 52 կգ քաշային Նարեկ Աբգարյանը, 69 կգ Վլադիմիր Մարգարյանը,  49 կգ Արթուր Հովհաննիսյանն ու գերծանր քաշային Գուրգեն Հովհաննիսյանը պարտություն են կրել։
Այսպիսով, Եվրոպայի առաջնությունում պայքարը շարունակում է Հայաստանի չորս ներկայացուցիչ: Այսօր ռինգ կելնեն և քառորդ եզրափակչի համար կպայքարեն 60 կգ քաշային Կարեն Տոնականյանը, 75 կգ քաշային Արման Դարչինյանն ու 91 կգ քաշային Նարեկ Մանասյանը:

Sport 10:24 20/06/2017 Armenia
Armenian boxer Hovhannes Bachkov (64kg) defeated yesterday his opponent from Moldova to make it through to the quarter finals at European Boxing Championships underway in Kharkiv, Ukraine.
As the Armenian National Olympic Committee told Panorama.am, Armenian boxers Narek Abgaryan (52 kg), Vladimir Margaryan (69 kg), Artur Hovhannisyan (49kg) and heavyweight Gurgen Hovhannisyan lost their bouts at the 1/8 finals of the championship.
Thus, four representatives of Armenia continue competing at European Boxing Championships. Today Karen Tonakanyan (60 kg), Arman Darchinyan (75 kg) and Narek Manasyan (91 kg) will hit the ring today to fight for the 1/4 finals.