ԱԻՆ. Երևանի մետրոպոլիտենում իրականացվելու է վարժանք, հնարավոր է փրկարարական ուժերի կուտակում
Այսօր՝ ժամը 22:00-ին, «Կարեն Դեմիրճյանի անվան Երևանի մետրոպոլիտեն»-ի «Հանրապետության հրապարակ» կայարանում կկայանա «Հրդեհաշիջման և փրկարարական աշխատանքների կազմակերպումը և իրականացումը՝ Կարեն Դեմիրճյանի անվան Երևանի մետրոպոլիտենում» թեմայով վարժանքի փորձը: Բուն ուսումնավարժության անցկացումը նախատեսվում է հունիսի 30-ին՝ ժամը 22:00-ին:
ԱԻՆ մամուլի ծառայության հաղորդմամբ՝ ուսումնավարժության ընթացքում մետրոպոլիտենի շուրջ լինելու է ՀՀ ԱԻՆ փրկարարական ուժերի որոշակի կուտակում, ուստի հորդորում ենք մեր համաքաղաքացիներին խուճապի չմատնվել:
Վարժանքի ուսումնական նպատակներն են կատարելագործել «Կարեն Դեմիրճյանի անվան Երևանի մետրոպոլիտեն»-ի կազմավորումների և արձագանքող ուժերի փոխգործակցությունը փրկարարական և հրդեհաշիջման աշխատանքների ժամանակ, ստուգել արձագանքող ուժերի պատրաստվածությունն ստեղծված իրավիճակում, ինչպես նաև կատարելագործել անձնակազմերի գործնական հմտությունները փրկարարական ու հրդեհաշիջման աշխատանքների ժամանակ:

Общество 21:00 22/06/2017 Армения
В Ереванском метрополитене им. Карена Демирчяна сегодня, в 22:00, на станции «Площадь Республики» состоится репетиция совместных учений МЧС Армении и сотрудников Ереванского метрополитена.
Как сообщает пресс-служба МЧС РА, тема учений – «Выполнение спасательных и аварийно-восстановительных работ в метрополитене», а само учение планируется провести 30 июня в 22:00.
Целью проведения подобного рода мероприятий является улучшение взаимодействия между формирований ЗАО «Ереванский метрополитен им. Карена Демирчяна» и реагирующими силами во время спасательных и пожаротушительных работ, проверка готовности реагирующих сил, улучшение практических навыков персонала в ходе выполнения спасательных и пожаротушительных работ в ночное время.
В ходе проведения учебной эвакуации около данной станции будет скопление спасательных сил МЧС РА, посему представители ведомства призывают граждан не паниковать.