Արթիկի վթարային շենքի բնակիչների խնդիրը կքննարկվի Կարեն Կարապետյանի մոտ
ՀՀ կառավարության նիստում վարչապետ Կարեն Կարապետյանն անդրադարձավ այս գիշեր Արթիկ քաղաքում բնակելի շենքի քարաթափման դեպքին և հետաքրքրվեց իրավիճակով:
ՀՀ տարածքային կառավարման և զարգացման նախարար Դավիթ Լոքյանն ասաց, որ շենքը գտնվում է Արթիկի 8-րդ թաղամասում։
«Տեղի է ունեցել քարաթափություն, բնակիչները տարհանվել են, մարզպետը տեղում է եղել: Այժմ բնակիչներն ապրում են այլ տարածքներում: Խնդրում ենք Արտակարգ իրավիճակների նախարարությանն արագ ուսումնասիրություն կատարել իրավիճակի վերաբերյալ»,- ասաց Դավիթ Լոքյանը:
Արտակարգ իրավիճակների նախարար Դավիթ Տոնոյանն էլ նշեց, որ տարհանումից հետո 11 ընտանիք վերադարձել է վթարված շենք, ինչը, նախարարի խոսքով, ճիշտ չէ:
Կարեն Կարապետյանն առաջարկեց կառավարության նիստից հետո իր մոտ քննարկում կազմակերպել՝ խնդրին լուծում տալու համար:

Общество 12:20 23/06/2017 Армения
Премьер-министр Армении Карен Карапетян сегодня на заседании правительства республики коснулся имевшего место ночью обрушения стены жилого дома в городе Артик Ширакской области, поинтересовался ситуацией.
Министр территориального управления и развития Армении Давид Локян сообщил, что жители аварийного дома были эвакуированы и временно расселены.
«Просим министерство по чрезвычайным ситуациям Армении оперативно изучить сложившуюся ситуацию», – сказал Локян.
Глава МЧС Армении Давид Тоноян отметил, что после эвакуации 11 семей вернулись в аварийное здание, что, по словам министра, неверно.
Карен Карапетян предложил после заседания правительства организовать обсуждение с целью решения проблемы.