Սպորտ 16:59 29/06/2017 Հայաստան
Հարավային Կորեայի Մուջու քաղաքում ավարտվող թաեքվանդոյի աշխարհի առաջնությունում հունիսի 28-ին տատամի է մտել Հայաստանի հավաքականի վերջին ներկայացուցիչը՝ Արման Երեմյանը (87 կգ քաշային կարգ):
Մեր մարզիկը մեկնարկային մենամարտում գերազանցել է սենեգալցի Դիեյ Գույեին, բայց 1/16 եզրափակչում պարտվել է Սլովենիան ներկայացնող Իվան Տրայկովիչին (8:16) եւ դուրս մնացել մեդալի համար հետագա պայքարից:
Ավելի վաղ մրցաշարում հանդես էին եկել Հայաստանի հավաքականի անդամներ Սերգեյ Վարդազարյանը (68 կգ) եւ Դավիթ Վարդումյանը (74 կգ), որոնք եւս աշխարհի առաջնության մեկ փուլ էին հաղթահարել:

Армянские тхэквондисты завершили выступление на чемпионате мира
На завершающемся в южнокорейском городе Муджу чемпионате мира по тхэквондо 28 июня на татами вышел последний представитель сборной Армении – Арман Еремян (весовая категория 87 кг). Об этом сообщает пресс-служба НОК Армении.
Армянский спортсмен в стартовом поединке превзошел сенегальца Дьею Гуйе, но в 1/16 финала потерпел поражение от словенца Ивана Трайковича (8:16) и выбыл из дальнейшей борьбы за медали.
Ранее на турнире выступили члены сборной Армении Сергей Вардазарян (68 кг) и Давид Вардумян (74 кг), которые также сумели преодолеть один этап мирового первенства.