Սպորտ 10:22 29/06/2017 Հայաստան
Դորտմունդում ավարտվել է ազատ ոճի ըմբշամարտի Եվրոպայի երիտասարդական առաջնությունը: ՀԱՕԿ-ի հաղորդմամբ, Հայաստանի հավաքականը, ավագ մարզիչ Ավետիք Վարդանյանի գլխավորությամբ, նվաճել է մեկ արծաթե և երկու բրոնզե մեդալ:
Վերջին օրը 120 կգ քաշային Հովհաննես Մաղաքյանը եզրափակիչ գոտեմարտում զիջել է Ռուսաստանի ներկայացուցիչ Մագոմեդամին Դիբիրովին և արժանացել արծաթե մեդալի:
Ավելի վաղ, 55 կգ քաշային Արսեն Հարությունյանը բրոնզե մեդալի համար գոտեմարտում ժամանակից շուտ 10:0 հաշվով բացահայտ առավելությամբ պարտության էր մատնել մոլդովացի Լեոնիդ Կոլեսնիկին:

The Junior European Wrestling Championships concluded in Dortmund, Germany, where the Armenian national freestyle wrestling team headed by head coach Avetik Vardanyan won one silver and two bronze medals.
As the National Olympic Committee of Armenia told Panorama.am, on the final day of the tournament Hovhannes Maghakyan (129kg) conceded to Magomedain Dibirov of Russia in the final bout, taking the silver.
Earlier, Arsen Harutyunyan (55kg) won 10-0 to Leonid Kolesnik of Moldova in the fight for the bronze medal. Another bronze medal for Armenia was secured by Karen Zurabyan (50kg).