Բակո Սահակյանը շնորհավորել է Սերժ Սարգսյանին` ծննդյան օրվա առթիվ
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը հունիսի 30-ին շնորհավորական ուղերձ է հղել Հայաստանի Հանրապետության Նախագահ Սերժ Սարգսյանին` ծննդյան օրվա կապակցությամբ:
ԱՀ նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչության ներկայացված ուղերձում ասված է.
Արցախի Հանրապետության ժողովրդի, իշխանությունների և անձամբ իմ անունից ի սրտե շնորհավորում եմ Ձեզ ծննդյան օրվա կապակցությամբ:
Ձեր ողջ կյանքի ընթացքում Դուք անմնացորդ ծառայել և ծառայում եք հայոց անկախ պետականության կայացման ու զարգացման, հայկական երկու հանրապետությունների պաշտպանունակության ամրապնդման ու բարգավաճման, հարազատ ժողովրդի նվիրական իղձերի իրականացման սուրբ գործին:
Մեկ անգամ ևս շնորհավորում եմ Ձեզ ծննդյան տարեդարձի առթիվ և մաղթում խաղաղություն, քաջառողջություն ու ամենայն բարիք Ձեզ և Ձեր բոլոր հարազատներին ու մերձավորներին»:

Society 10:59 30/06/2017 NKR
On 30 June Artsakh Republic President Bako Sahakyan sent a congratulatory letter to President of the Republic of Armenia Serzh Sargsyan on the occasion of his birthday, the Central Information Department of the Artsakh President’s Office told Panorama.am.
“Your excellency, Mr. President,
On behalf of the people and authorities of the Artsakh Republic and myself personally I extend my cordial congratulations to you on your birthday anniversary.
Throughout your lifetime, you have been devotedly serving to a sacred mission of founding and developing the independent Armenian statehood, strengthening the defense capabilities of the two Armenian republics and their prosperity, realizing the cherished aspirations of the native people.
I once again congratulate you on your birthday anniversary and wish peace, robust health and all the best to you, all your relatives and friends.”