Հասարակություն 15:38 05/07/2017 Հայաստան
Մարտունիում վերջերս շահագործման հանձնված թաղամասի հարևանությամբ կառուցվում է նոր թաղամաս՝ նույն նախագծով:
Արցախի քաղաքաշինության նախարարությունից մանրամասնում են, որ  նոր թաղամասը  կունենա 4 քառահարկ շենք: Հողային հարթեցման, բետոնային աշխատանքներն արդեն ավարտվել են: Երկու շենքում կատարվում են պատերի շարվածքը, մյուս երկուսում՝ հիմքի կառուցումը:
Բնակարանաշինության այս ծրագիրը շահույթ չհետապնդող նախագիծ է, որը կառուցելուց հետո տրամադրվելու է սպայական ընտանիքներին:
Աղբյուրը հիշեցնում է, որ ավելի վաղ Մարտունիում, շահագործման էր հանձնվել ևս մեկ թաղամաս, որոնք ևս տրվել են սպայական ընտանքիներին: Բնակարանների մի մասը տրամադրվելու է բազմազավակ և այլ սոցիալական խումբ ունեցող ընտանիքներին:  Նախագծի համաձայն, բոլոր շենքերը կունենան ապաստարաններ:

Общество 17:46 05/07/2017 НКР
В городе Мартуни (Республика Арцах) возле сданных 12 апреля в эксплуатацию многоквартирных домов, построенных на госсредства для семей офицеров, будет построен новый квартал по такому же проекту.
Как сообщает пресс-служба министерства градостроительства Арцаха, в новом квартале построят 4 четырехэтажных здания. Бетонные работы уже завершены, выполняется закладка фундамента и кладка стен.
Отмечается также, что данная программа по строительству жилья является некоммерческим проектом, после завершения работ квартиры будут предоставлены  семьям офицеров.
Напомним, 13 апреля с.г., премьер-министр Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики (НКР)) Араик Арутюнян вместе с министром обороны НКР Левоном Мнацаканяном и высокопоставленными военными вручил ключи от квартир семьям 67 офицеров, находящихся как на службе, так и на пенсии. А. Арутюнян подчеркнул, что социальные нужды семей военнослужащих всегда будут находиться в центре внимания правительства НКР, которое продолжит выделять средства на улучшение их жилищных условий.