Տնտեսություն 11:28 06/07/2017 Հայաստան
Ռուսաստանից Հայաստանը ստանում է տրանսֆերտներ, որոնք կազմում են երկիր ընդհանուր ներհոսող տրանսֆերտների շուրջ 80 տոկոսը: Ազգային ժողովի արտահերթ նիստում «Հայաստանի Հանրապետության 2016 թվականի պետական բյուջեի կատարման մասին տարեկան հաշվետվություն»-ը ներկայացնելիս` ասաց հիմնական զեկուցող  ՀՀ ֆինանսների նախարար Վարդան Արամյանը:
Նրա խոսքով,  2014 թվականի կեսերից, երբ Ռուսաստանի նկատմամբ  սանկցիաներ են կիրառվել, Ռուսաստանում նկատվել է տնտեսական աճի տեմպերի դանդաղում:
«Սրա արդյունքում տրանսֆերտները, եթե երեք տարին մենք կուտակային նշենք, անկում են ապրել  շուրջ 38,4 տոկոսով: Անվանական առումով 830 միլիոն դոլարի կարգի է»,-ասաց նախարարը:

Экономика 12:02 06/07/2017 Армения
Доля российских трансфертов в совокупном объёме частных переводов республики составляет около 80%. Об этом заявил сегодня министр финансов Армении Вардан Арамян при представлении в Национальном Собрании отчета «Об исполнении государственного бюджета РА на 2016 год».
По его словам, с середины 2014 года, когда против Москвы были введены санкции, в России темпы экономического роста замедлились.
Наблюдающиеся с 2014 года негативные развития в экономике РФ не могли не сказаться и на экономике Армении. «В частности, частные трансферты из РФ в Армению сократились порядка на 38,4%», – сказал Вардан Арамян.