Տնտեսություն 10:12 10/07/2017 Հայաստան
2017 թվականի հունվար-մայիս ամիսներին Հայաստանում արտադրվել է 3 239.3 մլն կՎտ ժամ էլեկտրաէներգիա, ինչը նախորդ տարվա նույն ժամանակահատվածի համեմատ նվազել է 4.6%-ով։ Այս մասին տեղեկանում ենք ՀՀ ազգային վիճակագրական ծառայությունից:
Ըստ ԱՎԾ-ի՝  հունվար-մայիսին ՋԷԿ-երի արտադրության ծավալն էլ ավելացել է 39%-ով և կազմել 1 165.9  մլն կՎտ ժամ, ջերմային էներգիայինը՝ 64.2%-ով՝  կազմելով 51.3 հազար հեգաջոուլ, իսկ հողմային էլեկտրակայաններինը՝ 22.2%-ով՝ կազմելով 1.1 հազար կՎտ ժամ:
Ինչ վերաբերում է ՀԷԿ-երին, ապա արտադրության ծավալներն այստեղ նվազել են 5.9%-ով՝  կազմելով 933 հազար կՎտ ժամ։
Այս տարվա հունվար-մայիսին  Հայաստանի ատոմային էլեկտրական կայանն (ՀԱԷԿ) արտադրել է 1 139.3  մլն կՎտ ժամ էլեկտրաէներգիա, ինչը 2016թ-ի նույն ժամանակահատվածի համեմատ նվազել է 10%-ով:

Economy 11:39 10/07/2017 Armenia
In January-May 2017, a total of 3,239.3 million kilowatt-hours of electricity was produced in Armenia, increasing by 4.6% to compare with the same period of the previous year, as reported by Armenia’s National Statistical Service (NSS).
According to the NSS data, in January-May, the electricity generation at terminal power plants rose by 39%, amounting to 1,165.9 million kilowatt-hours.
Electricity production volumes at hydropower plants cut down by 5.9 %, totaling to 933 million kilowatt-hours.
In the mentioned period, Armenia’s Nuclear Power Plant produced 1,139.3 million kilowatt-hours of electricity, which has decreased by 10% to compare with the volumes of the previous year.