Գևորգ Կոստանյանն ու Հրայր Թովմասյանը՝ ՍԴ նախագահի թեկնածու. «Հրապարակ»
Սահմանադրական դատարանի նախագահի մի քանի թեկնածուի անուն է շրջանառվում՝ 21 տարի այս աթոռն զբաղեցրած Գագիկ Հարությունյանը 2018-ի մարտին պետք է հրաժեշտ տա պաշտոնին, քանի որ դառնում է 70 տարեկան։ Թեկնածուներից է Հրայր Թովմասյանը. գրել է «Հրապարակ»-ը:
«Խոսք է գնում նաև նախկին գլխավոր դատախազ Գևորգ Կոստանյանի մասին, ում 40-ամյակը կլրանա այս հոկտեմբերին և նոր Սահմանադրությամբ կբավարարի պահանջվող տարիքային շեմը։ Նոր Սահմանադրությամբ՝ ՍԴ անդամ դառնալու համար թեկնածուն ոչ միայն պետք է 40 տարին բոլորած լինի, այլև մասնագիտական աշխատանքի 15 տարվա փորձ ունենա: Կոստանյանի աշխատանքային կենսագրությունը սկսվում է 1995-ից։ Նա իր նշանակման մասին հարցին ի պատասխան երեկ ասել է, որ «լուրեր» չի մեկնաբանում»,-հավելել է թերթը։

«Грапарак»: Называются несколько претендентов на пост главы Конституционного суда Армении, среди них Грайр Товмасян и Геворк Костанян
Называются несколько возможных кандидатов на пост председателя Конституционного суда Армении: занимающий эту должность в течение 21 года Гагик Арутюнян в марте 2018 года должен покинуть ее, поскольку ему исполняется 70 лет.
Как пишет газета «Грапарак», в числе потенциальных кандидатов называются бывший министр юстиции Армении Грайр Товмасян и бывший генеральный прокурор РА Геворк Костанян.
«Геворку Костаняну исполнится 40 лет в октябре. В соответствии с новой Конституцией, членом Конституционного суда может быть гражданин Республики Армения, достигший 40 лет и имеющий трудовой стаж в области права не менее 15 лет. Рабочая биография Костаняна начинается с 1995 года», – пишет газета.