Արա Բաբլոյանը պաշտոնական այցով կմեկնի Ռուսաստանի Դաշնություն
ԱԺ նախագահ Արա Բաբլոյանը հուլիսի 17-ից 19-ը պաշտոնական այցով կմեկնի Ռուսաստանի Դաշնություն (Մոսկվա), որտեղ հանդիպումներ կունենա ՌԴ ԴԺ Պետական դումայի նախագահ Վյաչեսլավ Վոլոդինի, ՌԴ ԴԺ Դաշնության խորհրդի նախագահ Վալենտինա Մատվիենկոյի եւ Մոսկվայի եւ Համայն Ռուսիո Պատրիարք Նորին Սրբություն Կիրիլի հետ:
ԱԺ հանրային կապերի վարչության հաղորդմամբ, ԱԺ նախագահի գլխավորած պատվիրակության կազմում են պատգամավորներ Արմեն Աշոտյանը, Վահրամ Բաղդասարյանը, Նիկոլ Փաշինյանը, Արմեն Ռուստամյանը, Վահե Էնֆիաջյանը, Արտաշես Գեղամյանը և Հերմինե Նաղդալյանը:
Պատվիրակության անդամները Մոսկվայում կայցելեն նաև Հայ Առաքելական եկեղեցու Ռուսաստանի և Նոր Նախիջևանի թեմի առաջնորդանիստ Սուրբ Պայծառակերպություն եկեղեցի, ծաղկեպսակ կդնեն Անհայտ զինվորի շիրմաքարին, կհանդիպեն հայկական համայնքի ներկայացուցիչների հետ:

Speaker of Armenian Parliament to pay official visit to Russia
The Speaker of Armenian National Assembly Ara Babloyan will pay official visit to Russian Federation from July 17-19, where he will have meetings with the Chairman of the State Duma of the Federal Assembly of the Russian Federation Vyacheslav Volodin, Chairman of the Federation Council Valentina Matvienko, the Patriarch of Moscow and all Russia His Holiness Kirill.
As the press department at the National Assembly reports, the Armenian parliamentary delegation comprises lawmakers Armen Ashotyan, Vahram Baghdasaryan, Nikol Pashinyan, Armen Rustamyan, Vahe Enfiajyan, Artashes Geghamyan, and Hermine Naghdalyan.
The members of the delegation are set to visit the Saint Transfiguration Cathedral of New Nakhijevan and Russia Diocese of the Armenian Apostolic Church, put wreath at the tomb of the Unknown Soldier as well as meet with representatives of the Armenian community.