Սպորտ 17:23 14/07/2017 Հայաստան
Ըմբշամարտի համաշխարհային միությունը (UWW) հրապարակել է հունահռոմեական ըմբիշների հուլիս ամսվա վարկանիշային աղյուսակը: Լավագույնների ցուցակում ընդգրկվել է Հայաստանի հավաքականի վեց ըմբիշ:
Հայաստանի ազգային օլիմպիական կոմիտեից հայտնում են, որ օլիմպիական խաղերի չեմպիոն Արթուր Ալեքսանյանը կրկին 3-րդն է 98 կգ քաշային կարգում:
Օլիմպիական խաղերում արծաթե մեդալ ստացած Միհրան Հարությունյանը (66 կգ) 7-րդ տեղում է: Վարշամ Բորանյանը (71 կգ) նահանջել է և այժմ 19-րդն է: Կարապետ Չալյանն ու Արսեն Ջուլֆալակյանն ( երկուսն էլ՝ 75 կգ) առաջադիմել են: Նրանք, համապատասխանաբար, զբաղեցնում են 9-րդ եւ 15-րդ տեղերը: Մաքսիմ Մանուկյանը (85 կգ) նույնպես 15-րդն է:
Ներկայումս հունահռոմեական ըմբշամարտի Հայաստանի ազգային հավաքականը պատրաստվում է աշխարհի առաջնությանը:

Спорт 18:53 14/07/2017 Армения
Объединенный мир борьбы (UWW) опубликовал июльскую рейтинговую таблицу борцов греко-римского стиля. В список лучших включены шесть борцов сборной Армении.
Как сообщает пресс-служба НОК Армении, чемпион Олимпийских игр Артур Алексанян вновь третий в весовой категории 98 кг.
Получивший серебряную медаль на Олимпийских играх Мигран Арутюнян (66 кг) находится на 7-м месте. Варшам Боранян (71 кг) опустился на 19-ю позицию. Карапет Чалян и Арсен Джулфалакян (оба - 75 кг) занимают  9-е и 15-е места соответственно. Максим Манукян (85 кг) также 15-й.
В настоящий момент национальная сборная Армении по греко-римской борьбе готовится к чемпионату мира.