Մշակույթ 17:28 18/07/2017 Հայաստան
«Մանկական Եվրատեսիլ» երգի միջազգային մրցույթին Հայաստանի պատվիրակը կլինի Միշան (Միքայել Գրիգորյանը), ով նախորդ տարի Հայաստանը ներկայացրել էր նաև «Մանկական Նոր ալիք-2016»-ին և զբաղեցրել 2-րդ հորիզոնականը: Միշան «Արցախի ձայներ» խմբի սան է, ով իր «Փոքրիկ Ղարաբաղցի» երգով հասցրել է գրավել մարդկանց սրտերը: Առաջին ալիքի հասարակայնության հետ կապերի բաժնի հաղորդմամբ, 9-ամյա Միշայի թեկնածությունը հաստատվել է Հանրային հեռուստաընկերության ստեղծագործական խմբի ներքին ընտրությամբ:  Մրցութային երգը և տեսահոլովակը կներկայացվի վաղ աշնանը:
Միշան այժմ սովորում է Ստեփանակերտի Ա. Գրիբոյեդովի անվան թիվ 3 դպրոցում: Նա առաջին անգամ բեմ է բարձրացել 4 տարեկան հասակում՝ Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության անկախության 21-րդ տարեդարձին նվիրված միջոցառմանը: Հենց այդ ընթացքում Միշան հանդիպել է իր ապագա պրոդյուսեր Լիրա Քոչարյանին, ով «Արցախի ձայներ» խմբի հիմնադիրն է և գեղարվեստական ղեկավարը: Միշայի երաժշտական ունակությունները կատարելագործվել են հենց վերոնշյալ խմբի հետ համատեղ աշխատանքի ընթացքում, որտեղ նա սովորել է ու շփվել իրենից ավագ ու պրոֆեսիոնալ երգիչների հետ, ելույթ ունեցել տարբեր համերգների ու միջոցառումների ժամանակ Ֆրանսիայում, Շվեյցարիայում, Ռուսաստանում, Վրաստանում և Բրյուսելում: Նա ելույթ է ունեցել «Ավրորա» մրցանակաբաշխության ընթացքում՝ սիրված արտիստների հետ կատարելով «Արի իմ սոխակ» օրորոցայինը:
«Մանկական Եվրատեսիլ»-ն այս տարի կանցկացվի 15-րդ անգամ՝ “Shine Bright” («Շողա պայծառ») նշանաբանի ներքո և կանցկացվի  նոյեմբերի 26-ին Թբիլիսիում: Հայաստանից բացի արդեն հայտնի են այն 11 երկրները, որոնք հաստատել են իրենց մասնակցությունը մրցույթին՝ Ալբանիա, Բելառուս, Իռլանդիա, Իտալիա, Մակեդոնիա, Մալթա, Նիդերլանդներ, Ուկրաինա, Ռուսաստան, Սերբիա եւ մրցույթը հյուրընկալող երկիրը՝ Վրաստան:
Հայաստանը «Մանկական Եվրատեսիլ» երգի միջազգային մրցույթին մասնակցում է 2007 թվականից: 2010 թ-ին Վլադիմիր Արզումանյանի գրանցած հաղթանակը հնարավորություն ընձեռեց մրցույթը 2011 թվականին հյուրընկալել Հայաստանում:

Culture 18:40 18/07/2017 Armenia
Misha (Michael Grigoryan) will represent Armenia at the Junior Eurovision Song Contest 2017, the Public TV Company of Armenia told Panorama.am.
He represented Armenia at the "New Wave Junior" where he ended up as the runner up. Misha is an alumnus of the music group “Voices of Artsakh” and has won people over with his song “Little Karabakhi”.
The creative team of AMPTV confirmed the candidacy of the 9-year-old Misha internally. The contest song and video will be presented in early autumn.
Now Misha studies at Stepanakert's school No.3 after A. Griboyedov. He started his musical career when he was only 4 years old, on the Independence Day of the Republic of Artsakh This is when he met his future producer, founder and director of "Voices of Artsakh" Lira Kocharyan. Misha perfected his musical skills during his collaboration with the said group. There he learned from senior and professional singers, performed during various concerts and events in France, Switzerland, Russia, Georgia and Belgium.
He performed during the Aurora Prize gala, singing the lullaby “Come, my nightingale” with beloved artists.
The Junior Eurovision song contest will be held for the 15th time under the slogan “Shine Bright” on November 26 in Tbilisi. Besides Armenia, 11 other countries have confirmed their participation in the contest – Albania, Belarus, Ireland, Italy, FYR Macedonia, Malta, the Netherlands, Ukraine, Russia, Serbia and the host country – Georgia.
Armenia has been a contestant in the Junior Eurovision Song Contest since 2007. Thanks to Vladmir Arzumanyan’s victory in 2010, Armenia hosted the contest in 2011.