Նախագահը ներո՞ւմ է շնորհել Վազգեն Խաչիկյանին. ՀԺ
«Հայկական Ժամանակ»-ի տեղեկություններով, Սերժ Սարգսյանը ներում է շնորհել Սոցիալական ապահովության պետական ծառայության նախկին պետ, «Վանաձոր» ՔԿՀ-ում իր պատիժը կրող Վազգեն Խաչիկյանին:
Ըստ թերթի տեղեկությունների՝ նա առաջիկայում կլինի ազատության մեջ: 13 տարվա ազատազրկման դատապարտված Խաչիկյանը ներման խնդրանքով դիմել էր դեռևս 2016 թվականին: Նրան ներում շնորհելու տեղեկությունները ճշտելու համար օրեր առաջ թերթը հարցում էր ուղարկել ՀՀ նախագահի հասարակայնության և տեղեկատվության միջոցների հետ կապերի վարչություն: Գլխավոր հարցման մեջ թերթը, մասնավորապես, նշել էր, թե արդոք Խաչիկյանը դիմե՞լ է ներման խնդրանքով, և ներում շնորհվե՞լ է, թե ոչ: Թերթի գլխավոր հարցմանը նախագահականից պատասխանել են, թե դատապարտյալների նման խնդրագրի վերաբերյալ Սարգսյանի հրամանագրերն անհատական իրավական ակտեր են և ենթական չեն պարտադիր հրապարակման:...
Թերթի հարցին չի պատասխանել նաև Խաչիկյանի կինը՝ Լիլիթ Ասատրյանը, նա դեռ հարցը չլսած, ասել է. «Չեմ մեկնաբանում» և անջատել է խոսափողը:

Пресса дня 11:27 19/07/2017 Армения
Газета «Айкакан жаманак» пишет со ссылкой на свои источники, что Серж Саргсян помиловал бывшего начальника Государственной службы социального обеспечения Армении, отбывающего наказание в УИУ «Ванадзор» Вазгена Хачикяна.
По сведениям издания, в ближайшее время Вазген Хачикян будет выпущен на свободу. Осужденный к лишению свободы на срок 13 лет Хачикян обратился с ходатайством о помиловании к президенту еще в 2016 году. Для уточнения информации о помиловании издание несколько дней назад направило запрос в Управление по связям с общественностью и средствами информации аппарата президента РА. В письменном запросе газеты, в частности отмечалось: обращался ли Вазген Хачикян к президенту с ходатайством о помиловании и получил ли помилование. В ответ на запрос получен ответ, что указы президента С.Саргсяна относительно подобных просьб осужденных являются индивидуальными правовыми актами и не подлежат обязательному опубликованию.
На запрос газеты не ответила также супруга Хачикяна – Лилит Асатрян. Она, еще не услышав вопрос, сказала: «Не комментирую» и выключила телефон.