Կրթություն, գիտություն 12:42 19/07/2017 Աշխարհում
Հայաստանը ներկայացնող թումոցիների թիմը գրավել է երրորդ տեղը և արժանացել բրոնզե մեդալի Վաշինգթոնում կայացած FIRST Global ռոբոտաշինության միջազգային օլիմպիական խաղերում, որոնց մասնակցում էին թիմեր աշխարհի 163 երկրներից։
Թումոյի հաղորդակցման բաժնի հաղորդմամբ, մրցույթի շրջանակներում արտակարգ արդյունքներ ցուցաբերելով՝ Թումոյի պատանիները հայտնվել են առաջատարների թվում և մրցունակ պայքարում գրավել երրորդ տեղը՝ զիջելով Եվրոպայի հավաքական թիմին և Լեհաստանի թիմին։
Թիմի անդամներն են 14-ից 18 տարեկան թումոցիներ Լևոն Բալագյոզյանը, Մարիա Տեր-Մինասյանը, Դավիթ Հովհաննիսյանը, Տիգրան Կիրակոսյանը, ԱրամՄադանցյանը, Լիլիթ և Աշոտ Թառումյանները և նրանց ղեկավար, Թումոյի ռոբոտաշինության դասընթացավար Հայկ Ոսկանյանը։

Education 13:49 19/07/2017 Armenia
Armenia’s TUMO Center for Creative Technologies team won a bronze medal taking the third place at the FIRST Global youth robotics competition held in Washington, D.C.
FIRST, an acronym meaning For Inspiration and Recognition of Science and Technology, was established in 1989 and has organized local robotics competitions for elementary and high school students for many years.  However, this year marked the first time they held a global competition, The Armenian Weekly reported
Tumo team left ahead only the European united team and Poland in a competition that brought together teams representing 163 countries.