Տնտեսություն 12:50 19/07/2017 Հայաստան
Կայացել է Կոնվերս Բանկի՝  Վերակառուցման և Զարգացման Եվրոպական Բանկի (ՎԶԵԲ)   “Introduction to Trade Finance” ուսուցման ծրագրին մասնակցած և բարձր արդյունքներ ապահովելու համար միջազգային որակավորման անհատական սերտիֆիկատների արժանացած  աշխատակիցների պարգևատրման արարողությունը:
Բանկի լրատվական ծառայության հաղորդմամբ, Կոնվերս Բանկի թիմը, ծրագրին մասնակիցների աննախադեպ  թվի և գրանցած հաջողությունների  շնորհիվ, մարտի 17-ին Մինսկում՝ Belarus: Trade Finance 2017 կոնֆերանսի շրջանակներում արժանանացել է ՎԶԵԲ-ի Trade Facilitation Program Academic Excellence Award միջազգային մրցանակին:
ՎԶԵԲ-ը Կոնվերս Բանկի կարևորագույն գործընկերներից է, որի հետ համագործակցությունը ներառում է առևտրի ֆինանսավորման, վարկավորման ոլորտները և մասնակցությունը կրթական  ծրագրերի:
Կոնվերս Բանկը ՎԶԵԲ-ի հետ համագործակցում է 2008-ից ի վեր եւ ներկայում ՎԶԵԲ-ի հիմնական գործընկերներից է Հայաստանում: 2009-ից Առեւտրի խթանման ծրագրի գործընկերն է: 2016թ. բանկն արժանացել է ՎԶԵԲ «Տարվա գործարք՝ սոցիալական ներգործություն», իսկ 2017թ՝ Trade Facilitation Program Academic Excellence Award միջազգային մրցանակներին:

Economy 13:20 19/07/2017 World
Converse Bank awarded its employees who successfully completed the “Introduction to Trade Finance” e-Learning module made available by the European Bank for Reconstruction and Development (EBRD), the Bank reported in a released statement.
Due to the unprecedented number of participants and outstanding achievements, Converse Bank’s team was awarded with the EBRD’s Trade Facilitation Programme Academic Excellence Award in the frames of "Belarus: Trade Finance 2017"conference held on March 17 in Minsk, Belarus.
The source reminds that the EBRD is one of Converse Bank’s most important partners. The cooperation covers trade finance facilities, corporate/SME/MSME lending and training initiatives.
Partnership between Converse Bank and the EBRD goes back to 2008 and has recorded steady development all through the years passing. Since 2009 Converse Bank has been a member of the EBRD’s Trade Facilitation Programme. In 2016 the Bank won the EBRD’s Deal of the Year – Social Impact Award and in 2017 – the Trade Facilitation Programme Academic Excellence Award.