Քաղաքական 17:09 20/07/2017 Արցախ
Հուլիսի 20-ին տեղի է ունեցել Արցախի Հանրապետության պաշտպանության բանակի ռազմական խորհրդի հերթական նիստը` նվիրված 2017թ. բանակային ուսումնական տարվա առաջին կիսամյակի արդյունքների ամփոփմանը:
ԱՀ ՊՆ մամուլի ծառայության հաղորդմամբ, ռազմական խորհրդի նիստին մասնակցում էին ՊԲ հրամկազմը, ծառայությունների  ու բաժինների պետերը, միավորումների, զորամասերի հրամանատարներն ու նրանց տեղակալները, ռազմաիրավապահ մարմինների ղեկավարները: Համաբանակային կարևոր միջոցառմանը հայկական երկու հանրապետությունների ռազմական գերատեսչությունների միջև առկա փոխհամագործակցության և գործողությունների համադրման ծրագրի շրջանակում ներկա էր  նաև ՀՀ ԶՈւ գլխավոր շտաբի պետ, գեներալ-լեյտենանտ Մովսես Հակոբյանը:
Ռազմական խորհրդի նիստը մեկնարկել է Արցախի Հանրապետության ՊՆ, ՊԲ հրամանատար, գեներալ-լեյտենանտ Լևոն Մնացականյանի ներածական խոսքով, ինչին հաջորդել են ՊԲ հրամանատարի տեղակալների, միավորումների և զորամասերի հրամանատարների ելույթներն ու զեկույցները, որոնցից յուրաքանչյուրն անդրադարձել է իր պատասխանատվության տակ գտնվող ոլորտի ձեռքբերումներին ու թերացումներին:
Ռազմական խորհրդի նիստն ավարտվել է բանակի հրամանատարի ամփոփիչ խոսքով, ով, անդրադառնալով հաշվետու կիսամյակում կատարված աշխատանքներին,  համապատասխան հանձնարականներ ու ցուցումներ է տվել երկրորդ կիսամյակի աշխատանքները պատշաճ կազմակերպելու համար: Լևոն Մնացականյանը նիստի մասնակիցներին մեկ անգամ ևս հիշեցրել է անկանխատեսելի հակառակորդ ունենալու հանգամանքը՝ կոչ անելով ոչ մի պարագայում չթուլացնել զգոնությունն ու վառոդը միշտ չոր պահել:

Politics 18:56 20/07/2017 NKR
A regular session of the Military Council of the Defense Army of Nagorno-Karabakh Republic (Artsakh/NKR) was held in the country on Thursday, dedicated to summing up the results of the first semester of the current military academic year.
As the press service of Karabakh Defense Ministry told Panorama.am, the session was attended by military officers, heads of departments and services, as well as the chairs of the military law enforcement agencies. Lieutenant-General Movses Hakobyan, Chief of the General Staff of the Armenian Armed Forces, also took part in the meeting.
The Military Council session kicked off with introductory remarks by Karabakh Defense Minister, Defense Army Commander, Lieutenant-General Levon Mnatsakanyan, followed by reports and speeches of the military officers referring to the achievements and shortcomings in their spheres of responsibility.
The defense army commander delivered concluding remarks at the end of the session. Turning to the conducted works in the indicated period, Mr. Mnatsakanyan gave relevant tasks to properly organize the activities of the second semester. He once again reminded the participants of the session that the adversary is unpredictable, calling on them to always remain alert and keep the powder dry.