Տնտեսություն 13:42 21/07/2017 Հայաստան
Վարչապետ Կարեն Կարապետյանն այսօր ընդունել է «Ալիանս Գրուպ» ընկերության տարածաշրջանային տնօրեն Անտուան Իսսային: Ընկերությունը ֆինանսական ծառայություններ է մատուցում ապահովագրության և ակտիվների կառավարման ոլորտներում:
Կառավարության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնի հաղորդմամբ, զրուցակիցները քննարկել են ապահովագրության ոլորտում համագործակցության հնարավորությունները: «Ալիանս Գրուպ»-ի տարածաշրջանային տնօրենը նշել է, որ ընկերությունը շահագրգռված է մեր երկրում, ինչպես նաև Հայաստանի միջոցով երրորդ երկրների շուկաներում գործունեություն ծավալելու և զարգանալու հարցում:
Ողջունելով «Ալիանս Գրուպ»-ի հետաքրքրվածությունը՝ վարչապետն անդրադարձել է տարբեր ոլորտներում ՀՀ կառավարության նախաձեռնած բարեփոխումներին և մասնավորապես, օտարերկրյա ներդրումների խրախուսման քաղաքականությանը: Կարեն Կարապետյանը նշել է, որ կառավարությունը պատրաստ է քննարկել փոխադարձ հետաքրքրություն ներկայացնող ծրագրերի հեռանկարները:
«Ալիանս Գրուպ» ընկերությունն ապահովագրության և ակտիվների կառավարման ոլորտներում ֆինանսական ծառայություններ մատուցող կազմակերպություն է: Վերջինիս մայր ձեռնարկությունն է հանդիսանում Allianz SE ընկերությունը, որի գլխամասային գրասենյակը գտնվում է Մյունխենում:

PM Karapetyan discussed prospects of cooperation with representatives of Alliance Group company
Armenia’s Prime Minister Karen Karapetyan received today Alliance Group Regional Director Antoine Issa. Headquartered in Munich, the company provides financial services in insurance and asset management.
As the governmental press service reported, the meeting discussed possibilities for cooperation in the field of insurance. The regional director of Alliance Group noted that his company is interested in starting operations in our country, as well as in the markets of third countries via Armenia.
Welcoming the interest of Alliance Group, the Prime Minister touched upon the reforms initiated by the Government of Armenia in various spheres and, in particular, the policy of encouraging foreign investments. Karen Karapetyan noted that the Armenian Government is ready to discuss prospects of mutually beneficial cooperation.