Մշակույթ 09:51 26/07/2017 Հայաստան
ՀՀ մշակույթի նախարար Արմեն Ամիրյանի հուլիսի 25-ի հրամանով Գևորգ Գևորգյանն ազատվել է «Հայաստանի ազգային կինոկենտրոն» ՊՈԱԿ-ի տնօրենի ժամանակավոր պաշտոնակատարի պաշտոնից։ Այս մասին տեղեկանում ենք մշակույթի նախարարության ֆեյսբուքյան էջից:
Նախարարի երկու այլ հրամաններով «Հայաստանի ազգային կինոկենտրոն» ՊՈԱԿ-ի տնօրենի ժամանակավոր պաշտոնակատար է նշանակվել Շուշանիկ Միրզախանյանն՝ ազատվելով «Փաստավավերագրական ֆիլմերի «Հայկ» կինոստուդիա» ՊՈԱԿ-ի տնօրենի պաշտոնից։
«Հայկ» կինոստուդիայի տնօրենի պարտականությունները, նախարար Արմեն Ամիրյանի հրամանով, ժամանակավորապես կկատարի նույն կինոստուդիայի հասարակայնության հետ կապերի բաժնի պետ Ծովինար Սողոմոնյանը։

Культура 10:36 26/07/2017 Армения
Указом министра культуры Армении Армена Амиряна от 25 июля, Геворк Геворкян освобожден от должности врио директора ГНКО «Национальный киноцентр Армении». Об этом сообщается на странице Минкультуры РА в социальной сети Facebook.
Другими указами Армена Амиряна, врио директора ГНКО «Национальный киноцентр Армении» назначена Шушаник Мирзаханян. Она освобождена от должности директора ГНКО «Киностудия документальных фильмов „Айк”».
Обязанности директора ГНКО «Киностудия документальных фильмов „Айк”», указом Армена Амиряна, временно будет исполнять Цовинар Согомонян.