ՀՎԿ-ն կարծես թե մնաս բարով է ասել քաղաքականությանը. «Իրավունք»
«Իրավունք»-ը գրում է. ««Հայկական վերածնունդ» կուսակցության անդամները, կարծես թե մնաս բարով են ասել քաղաքականությանը։ Խորհրդարանի ընտրություններում ՀՎԿ-ի նախագահ Արթուր Բաղդասարյանի կանխատեսման չիրականացումից հետո ՀՎԿ-ի անդամները իրենց գործունեությունը այլ դաշտերում շարունակեցին։
ՀՎԿ-ի երկու փոխնախագահները նշանակվեցին ռեկտորներ. Հեղինե Բիշարյանը՝ Եվրոպական ակադեմիայի, Մհեր Շահգելդյանը՝ ՀԱՊԿ-ի և Եվրազէս ակադեմիայի։
ՀՎԿ-ի մյուս փոխնախագահ Հովհաննես Մարգարյանը Ոսկեվազի գյուղմթերքների, կոնյակի և պահածոների վերամշակման գործարանի գլխավոր տնօրենն է»։
«Հենց ինչ-որ բան որոշենք հայտարարությամբ կտեղեկացնենք»,- նշել է կուսակիցներից մեկը՝ նկատի ունենալով աշնանը քաղաքական՝ իրենց հավանական ակտիվությունը։

Пресса дня 11:18 01/08/2017 Армения
Газета «Иравунк» пишет, что члены партии «Армянское возрождение», кажется, распрощались с политикой. После провала на парламентских выборах прогнозов председателя партии «Армянское возрождение» Артура Багдасаряна, члены политической силы продолжают свою деятельность в других сферах.
Два заместителя председателя партии «Армянское возрождение» были назначены ректорами. Егине Бишарян – ректором Европейской академии, Мгер Шахгельдян – ректором академии ОДКБ и ЕврАзЭС.
Другой заместитель председателя партии «Армянское возрождение» – Ованнес Маргарян – назначен генеральным директором завода по переработке сельхозпродуктов, коньяка и консервов в Воскевазе.
«Как только мы что-то решим, распространим об этом заявление», - отметил один из членов партии, касаясь политической активности в сентябре.