Սպորտ 17:18 02/08/2017 Հայաստան
ՀՀ սպորտի և երիտասարդության հարցերի նախարար,  ՀԱՕԿ գլխավոր քարտուղար և Հայաստանի բասկետբոլի ֆեդերացիայի նախագահ Հրաչյա Ռոստոմյանն ընդունեց բասկետբոլի Մ 16 տարեկան տղաների և աղջիկների հավաքականներին:
Նախարար Հրաչյա Ռոստոմյանը «Հայաստանի Հանրապետության սպորտի վարպետի» կոչում շնորհեց հավաքականների անդամներ Տաթև Գոմցյանին, Քրիստինա Մելիքյանին, Շաքե Պողոսյանին, Էլեն Շահինյանին, Էմմա Մկրտչյանին, Քրիստինա Օհանյանին, Լևոն Վաթյանին, Ալեքսեյ Չիժենոկին, Աշոտ Հակոբյանին, Հովհաննես Պողոսյանին, Յուրա Հարությունյանին, Միկիա Ավեդիանին, Գևորգ Ղազանչյանին, Դավիթ Քարամյանին, Նիկիտա Գալցևին, Արսեն Առստամյանին, Գևորգի Շախնազարովին:
Հայաստանի Հանրապետությունում ֆիզիկական կուլտուրայի և սպորտի զարգացման գործում մեծ ներդրում ունենալու համար «Ֆիզիկական կուլտուրայի և սպորտի պատվավոր աշխատող» կոչմանն արժանացավ Մ 16 տարեկան աղջիկների հավաքականի ավագ մարզիչ Վահագն Հարությունյանը:
Բասկետբոլ մարզաձևի զարգացման և տարածման գործում մեծ ներդրում ունենալու համար նախարարության շնորհակալագրեր ստացան մարզիչներ Լիանա Բաղդասարյանը, Ալբերտ Հարությունյանը, Արեգ Վաթյանը, Սարգիս Ստեփանյանը, Գևորգ Շահնազարյանը:
«Շնորհակալություն եմ հայտնում մարզիկներին և մարզիչներին՝ բոլորիս ուրախության անմոռանալի պահեր պարգևելու համար: Պատանի մարզիկներին մաղթում եմ նորանոր հաղթանակներ սպորտում և անձնական կյանքում, իսկ մարզիչներին հայտնում եմ հատուկ շնորհակալությունս՝ կատարած մեծ աշխատանքի համար: Չեմպիոնական ոսկիները այդ աշխատանքի ամենավառ ապացույցներն են»,- ասաց Հրաչյա Ռոստոմյանը:

Грачья Ростомян вручил звания «Мастер спорта Республики Армении»
Министр спорта и по делам молодежи Армении, генеральный секретарь НОК республики и президент Федерации баскетбола Армении Грачья Ростомян принял баскетбольные сборные юношей и девушек до 16 лет. Об этом сообщает пресс-служба НОК РА.
Министр Грачья Ростомян вручил звание «Мастер спорта Республики Армении» Татев Гомцян, Кристине Меликян, Шаке Погосян, Элен Шагинян, Эмме Мкртчян, Кристине Оганян, Левону Ватяну, Алексею Чиженко, Ашоту Акопяну, Оганесу Погосяну, Юре Арутюняну, Микии Аведяну, Геворку Казанчяну, Давиду Карамяну, Никите Гальцеву, Арсену Арстамяну, Георгию Шахназарову.
За большой вклад в дело развития физической культуры и спорта в Республике Армения звания «Почетный работник физической культуры и спорта» удостоился старший тренер сборной девушек до 16 лет Ваагн Арутюнян.
За большой вклад в дело развития и распространения баскетбола благодарственные грамоты министерства получили тренеры Лиана Багдасарян, Альберт Арутюнян, Арег Ватян, Саркис Степанян, Геворг Шахназарян.
«Выражаю благодарность всем спортсменам и тренерам – за незабываемые моменты радости, подаренные всем нам. Юным спортсменам желаю новых побед в спорте и личной жизни, а тренерам объявляю особую благодарность за большую проделанную работу. Чемпионское золото – самое яркое доказательство этой работы», – сказал Грачья Ростомян.