Շամիրամում կրակոցներից մյուս տուժածների կյանքին վտանգ չի սպառնում
Առողջապահության նախարարության հաղորդմամբ, այժմ բուժումը շարունակում են 5 տուժած` 2-ը Աշտարակի բժշկական կենտրոնում, 3-ը «Աստղիկ» բժշկական կենտրոնում:
Բոլորի առողջական վիճակը գնահատվում է կայուն, առկա է դրական շարժընթաց, կյանքին սպառնացող վտանգ չկա:
Հիշեցնենք, որ նախօրեին 10.40-ին ոստիկանություն ահազանգ է ստացվել, որ Արագածոտնի մարզի Շամիրամ գյուղի գերեզմանատանը կրակոցներ են հնչել: Մեկնած օպերատիվ խումբը պարզել է, որ անհայտ անձը մտել է գերեզմանատան տարածք և կրակ բացել հավաքվածների վրա:
Կրակոցների հետևանքով զոհվել է 4 մարդ, վիրավորվել՝ 5-ը: Կրակողը դեպքի վայրից դիմել է փախուստի: Ըստ նախնական տվյալների՝ հանցագործությունը կատարվել է կենցաղային հողի վրա:
Ոստիկանությունից այսօր հայտնել են, որ ձեռնարկված օպերատիվ-հետախուզական և քննչական համատեղ միջոցառումներով պարզվել է օգոստոսի 1-ին Շամիրամ գյուղում կատարված հանցագործության մեջ կասկածվողի ինքնությունը՝ Արամվիրի մարզի Մյասնիկյան գյուղի բնակիչ, 1967 թվականին ծնված Թելման Քալաշյան: Իրականացվում են միջոցառումներ նրան հայտնաբերելու ուղղությամբ:

Общество 16:58 02/08/2017 Армения
Жизням пострадавших вследствие стрельбы в ритуальном зале в селе Шамирам Арагацотнской области Армении ничего не угрожает.
Отметим, пресс-служба СК Армении ранее передала: по предварительным данным, предполагаемый преступник, по мотивам личной неприязни, ворвался в помещение, открыл стрельбу по находившимся там людям и скрылся с места происшествия. От полученных в результате стрельбы ранений три человека скончались на месте, один – в медцентре, шесть человек  с различными телесными повреждениями были доставлены в медицинские учреждения.
Как сообщают из министерства здравоохранения Армении, на данный момент лечение продолжают 5 пострадавших: двое – в медицинском центре Аштарака, трое – в медицинском центре «Астхик».
Состояние всех пострадавших оценивается как стабильное, наблюдается позитивная динамика, угрозы для жизней нет.
Из Полиции Армении ранее сообщили: в  результате предпринятых оперативно-розыскных и следственных мероприятий установлена личность подозреваемого в преступлении, совершенного 1 августа в  селе Шамирам. Подозреваемый – житель села Мясникян Армавирской области РА Тельман Калашян (1967 г.р.). Предпринимаются меры для его обнаружения.