Հասարակություն 15:10 07/08/2017 Հայաստան
Այսօր առավոտյան ահազանգ է ստացվել, որ Վայոց ձորի մարզի Վարդահովիտ գյուղի «Սողանլու» հանդամասում գայլերը հոշոտել են ոչխարներ։ ԱԻՆ-ից հայտնում են, որ դեպքի վայր է մեկնել մարզային փրկարարական վարչության օպերատիվ խումբը:
Պարզվել է, որ կիրակի օրը՝  ժամը 06։00-ի սահմաններում գայլերը հոշոտել են 5 ոչխար և 20 այծ, իսկ 45 մանր եղջերավոր կորել են։
Ստացված տեղեկատվությունը փոխանցվել է մարզպետարանի գյուղատնտեսության և բնապահպանության վարչության պետին և Ճգնաժամային կառավարման ազգային կենտրոնում գյուղատնտեսության նախարարության ներկայացուցչին:

Общество 16:18 07/08/2017 Армения
В министерство по чрезвычайным ситуациям Армении сегодня, 7 августа, поступило сообщение о том, что на пастбище  села Вардаовит Вайоцдзорской области республики  волки растерзали овец. Как сообщает пресс-служба ведомства, на место происшествия выехала оперативная группа областного спасательного управления.
Выяснилось, что в воскресенье, 6 августа, около 06:00, волки растерзали 5 овец и 20 коз, а 45 голов мелкого рогатого скота – пропали.
Полученные сведения были переданы начальнику Управления сельского хозяйства и охраны природы областной администрации и представителю министерства сельского хозяйства в Национальном центре кризисного управления МЧС.