Հասարակություն 14:24 07/08/2017 Հայաստան
Global Reservers Management ընկերության գործադիր տնօրեն Ռոբերտ Ուիթֆիլդիի հետ հանդիպմանը վարչապետ Կարեն Կարապետյանը քննարկել է  Հայաստանում աղբի վերամշակման գործարանի կառուցման ներդրումային ծրագրի իրականացման հնարավորություններն ու հետագա քայլերը:
Կառավարության հասարակայնության հետ կապերի վարչության փոխանցմամբ, վարչապետը նշել է, որ թափոնների կառավարման ոլորտում կառավարությունն ունի հստակ ռազմավարություն և հետևողականորեն իրականացնելու է այն:
Կարեն Կարապետյանը ողջունել է մեր երկրում աղբի վերամշակման ծրագիր իրականացնելու ընկերության շահագրգռվածությունը և հայտնել կառավարության պատրաստակամությունը՝ ցուցաբերելու անհրաժեշտ տեխնիկական օժանդակություն:
Ռոբերտ Ուիթֆիլդը վարչապետին է ներկայացրել իր գլխավորած ընկերության գործունեությունն աղբի վերամշակման ոլորտում: Կողմերը պայմանավորվել են ծրագրի ուղղությամբ նախնական գնահատական կազմելու նպատակով առաջիկայում իրականացնել անհրաժեշտ ուսումնասիրություններ, այնուհետև դրանց հիման վրա շարժվել առաջ:

Politics 17:49 07/08/2017 Armenia
Armenian PM Karen Karapetyan received on Monday the Executive Director of Global Reserves Management Robert Whitfield, the governmental press service reported.
According to the source, the interlocutors discusses the prospects and further steps for the implementation of the construction of a garbage sorting plant in Armenia.
The Prime Minister pointed the Cabinet adopted a clear-cut strategy in waste management sector and is set to consistently implement it.  Karen Karapetyan commended the company’s interest in implementing garbage processing program in our country and expressed readiness on behalf of the government to provide necessary technical assistance.
Robert Whitfield in turn presented the activity of the company in the sphere of waste processing. Before proceeding to the next steps, the parties arranged to draft preliminary assessment of the program and conduct necessary studies to that end.