Առողջություն 18:35 07/08/2017 Հայաստան
«Երևանում ծնված հնգյակից չորրորդ երեխան՝ Աննան,  ևս մահացել է», - այս մասին Panorama.am-ին հայտնեց «Սուրբ Աստվածամայր» բժշկական կենտրոնի տնօերն Նիկոլայ Դալլաքյանը։
«Երխան ուներ ծանր սեպսիս, աղիների խոցային նեկրոտիկ էնտերոկոլիպս, սրանք 1 կգ 200 գրամանոց երեխայի կյանքի հետ անհամատեղելի իրավճակներ են։ Երեխան մահացել է հուլիսի 25-ին՝ վիրահատությունից մի քանի օր անց»,- ասաց Դալլաքյանը։
Հիշեցնենք, որ մայիսի 3-ին  Երևանում լույս աշխարհ էր եկել հնգյակ՝ 4 աղջիկ, 1 տղա։ Աննան, Թեհմինեն, Ռոզին, Լիլիթը և Արան ծնվել էին Մեծամորում բնակվող Կարապետյանների ընտանիքում:
Հնգյակի ծնունդը ուրախության լուր էր, որ քննարկվում էր սոցցանցերով...:  Նշենք, որ վաղահասների մահվան կամ վարակումների դեպքերը հաստատում են, որ նրանց պահման հարցում առողջապահությունը խնդիրներ ունի:

Общество 18:47 07/08/2017 Армения
Четвертая девочка из появившихся на свет 3 мая в ереванском медицинском центре «Эребуни» пятерняшек – Анна – также скончалась. Об этом в беседе с корреспондентом Panorama.am сообщил директор МЦ « Сурб Аствацамайр» Николай Даллакян.
«У ребенка был тяжёлый сепсис, язвенно-некротический энтероколит. Все это было несовместимо с жизнью. Малышка скончалась 25 июля, через несколько дней после операции», – сказал он.
Отметим, 3 мая 23-летняя Лусине Погосян из села Аршалуйс Армавирской области Армении родила 4 девочек и мальчика.