ՊԲ սպայական ընտանիքների համար Ստեփանակերտում նոր թաղամաս է կառուցվում
Արցախում նախորդ տարի սկսվել և այժմ ակտիվ ընթացքի մեջ է Ստեփանակերտի նախկին Ղարմետաքսկոմբինատի տարածքում կառուցվող բազմաբնակարան (ընդհանուրը` 20 բնակարան) շենքի շինարարությունը, որը նախատեսված է պաշտպանության բանակում ծառայող սպաների համար:
Արցախի քաղաքաշինության նախարարության հաղորդմամբ, նախագծով նախատեսված 7 հարկանի շենքի 2 հարկը լինելու է ստորգետնյա, 5-ը` վերգետնյա բնակելի: Բնակարանները հիմնականում 2 և 3 սենյականոց են: Այժմ աշխատանքներ են տարվում 4-րդ հարկի պատերի շարվածքի ուղղությամբ:
Այս շենքի շինարարությանը զուգահեռ, հարևանությամբ կառուցվում է ևս մեկը` նույն նախագծով: Կատարվել է տարածքի հարթեցում և հիմքի կառուցում: Շինարարության ավարտից հետո կբարեկարգվի ընդհանուր տարածքը, կկառուցվի խաղահրապարակ:

Советник президента Арцаха: В Степанакерте строится дом для семей офицеров
В столице Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики (НКР)) – Степанакерте – строится многоквартирный дом для офицерского состава – с 20 квартирами. Об этом сообщил на своей странице в социальной сети Facebook советник президента Арцаха Тигран Абрамян.
По его словам, 2 из 7 этажей здания будут подземными, остальные 5 – жилыми. Квартиры в основном двухкомнатные и трехкомнатные. В настоящее время идут строительные работы.
Как отметил Тигран Абрамян, по соседству с данным зданием будет построен еще один дом, с тем же проектом.