Հասարակություն 09:30 14/08/2017 Հայաստան
«Խոսրովի անտառ» պետական արգելոցում հրդեհի մարման աշխատանքներին երեկ ժամը 15-ի դրությամբ մասնակցում են 83 փրկարար, ՀՀ ՊՆ Արարատի զորամասից թվով 122 զինծառայող, ՀՀ ԿԱ ոստիկանության Արարատի մարզային վարչության թվով 60, «Անտառտնտեսություն» ՊՈԱԿ-ից թվով 50 աշխատակից, «Ինտեր Ակվա» ձկնաբուծարանի աշխատակիցներ՝ ջրատարներով և Արարատի մարզի Ուրցաձոր համայնքի բնակիչներ:
ԱԻՆ պաշտոնական էջի հաղորդմամբ, ժամը 14:00-ին հրդեհաշիջման աշխատանքներում ներգրավվել է ՀՀ ՊՆ ավիացիայի 1 ուղղաթիռ:
Հիշեցնենք, որ օգոստոսի 12-ին, ժամը 12:30-ին ահազանգ էր ստացվել, որ Արարատի մարզի Ուրցաձոր գյուղից մոտ 20 կմ հյուսիս՝ «Խոսրովի անտառ» պետական արգելոց պետական ոչ առևտրային կազմակերպության «Զիմա» կոչվող տարածքում այրվում է բուսածածկ տարածք:

Общество 10:42 14/08/2017 Армения
В тушении пожара на территории государственного заповедника «Хосровский лес» накануне принимали участие 83 спасателя, 122 военнослужащих из воинской части Арарата Минобороны Армении, 60 сотрудников областной полиции, 50 работников ГНКО «Лесхозяйство», представители компании по рыбоводству с водовозами, а также жители села Урцадзор Араратской области. Информацию передает пресс-служба МЧС РА.
Согласно информации, днем, в 14:00, к тушению пожара был подключен военный вертолет.
Напомним, 12 августа, в 12:30 по ереванскому времени, в Спасательную службу министерства по чрезвычайным ситуациям Армении поступило сообщение о том, что на территории государственного заповедника «Хосровский лес» горит травяной покров. На место происшествия выехала областная оперативная группа пожарно-спасательного отряда – 14 пожарных-спасателей.