Օրվա մամուլ 10:00 31/08/2017 Հայաստան
Վարդան Հարությունյանն ազատվում է հարկայինի հաշվապահ ծառայողներից։ ՊԵԿ-ում հերթական պաշտոնանկությունն է եղել՝ ազատվել է կոմիտեում աշխատող, ձեռքի հետ էլ հաշվապահություն անող Արաբկիրի հարկայինի պետի տեղակալ Հովհաննես Գոյումջյանը։ Նրա փոխարեն դեռ նշանակում չկա։
«Հրապարակ»-ի՝ ՊԵԿ աղբյուրները նշում են, որ նրան է պատկանում «Ֆրեդա» վարկային, հաշվապահական, իրավաբանական, բիզնես ծառայություններ մատուցող ընկերությունը, թեև պաշտոնապես տնօրենն այլ անձ է։
«Մենք անդրադարձել ենք այն խնդրին, թե ինչպես են հարկայինի աշխատակիցները հաշվապահական ընկերություններ բացում՝ պետական ծառայության հետ հաշվապահություն անում տնտեսվարողների համար, նրանց հարցերն էլ հարկայինում լուծում»,-հավելել է թերթը։

Пресса дня 11:34 31/08/2017 Армения
Газета «Грапарак» пишет, что глава Комитета государственных доходов (КГД) Армении Вардан Арутюнян избавляется от служащих-бухгалтеров налоговой. В КГД произошла очередная отставка – уволен сотрудник комитета, занимающийся вместе с тем бухгалтерией заместитель начальника налоговой инспекции Арабкира Ованнес Гоюмджян. Вместо него пока никто не назначен.
Источники издания в КГД отмечают, что ему принадлежит компания «Фреда», предоставляющая кредитные, бухгалтерские, юридические и бизнес-услуги, хотя официально директором является другое лицо.
«Мы уже обращались к тому, как сотрудники налоговой открывают бухгалтерские компании, вместе с государственной службой занимаются бухгалтерией для хозяйствующих субъектов и при этом решают их проблемы в налоговой», - отмечает газета.