Քաղաքական 18:14 31/08/2017 Արցախ
ԼՂՀ հռչակման 26-րդ տարեդարձի կապակցությամբ այսօր Նախագահի նստավայրում տեղի է ունեցել պարգևատրման հանդիսավոր արարողություն:
ԱՀ նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից հայտնում են, որ «Արցախի հերոս» Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության բարձրագույն կոչում և «Ոսկե արծիվ» շքանշան է շնորհվել Արթուր Աղաբեկյանին։
Պետական բարձր պարգևներով պարգևատրվել են Պաշտպանության բանակի զինծառայողներ, ազատամարտիկներ, Արցախի, Հայաստանի և արտերկրի մի խումբ պետական և հասարակական գործիչներ, դիվանագետներ, բարերարներ, տնտեսության, կրթության և մշակույթի ոլորտների ներկայացուցիչներ:
Արվեստի և լրագրության զարգացման գործում ունեցած նշանակալի ավանդի համար մի խումբ անձանց շնորհվել են Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության պատվավոր կոչումներ:
Շնորհավորելով պարգևատրվածներին՝ Նախագահ Սահակյանը նշել է, որ պետությունը միշտ բարձր է գնահատում մարդկանց, ովքեր նշանակալի արդյունքների են հասել իրենց ծառայության մեջ և աշխատանքում՝ ի նպաստ մեր հայրենիքի:
Միջոցառմանը ներկա են եղել Հայ Առաքելական Եկեղեցու Արցախի թեմի առաջնորդ Պարգև արքեպիսկոպոս Մարտիրոսյանը, ԼՂՀ ԱԺ նախագահ Աշոտ Ղուլյանը, վարչապետ Արայիկ Հարությունյանը, պաշտոնատար այլ անձինք:

Politics 18:57 31/08/2017 NKR
A solemn awarding ceremony dedicated to the 26th anniversary of the NKR proclamation took place on 31 August at the Artsakh Republic President's Residence.
The Golden Eagle Order and the highest Honorary Title of the "Hero of Artsakh" was granted to Arthur Aghabekyan, the Central Information Department of the Artsakh President’s Office reports.
High state awards were handed in to the Defence Army servicemen, freedom-fighters, a group of state and public figures, diplomats, philanthropists, economic, education and culture spheres representatives of Artsakh, Armenia and foreign countries.
For substantial contribution to the development of art and journalism, the NKR honorary titles were conferred to a group of people.
Congratulating the attendees, President Sahakyan noted that the state always acknowledged people who have registered substantial achievements in their work and service rendered to the Motherland.
Primate of the Artsakh Diocese of the Armenian Apostolic Church Archbishop Pargev Martirosyan, National Assembly Chairman Ashot Ghoulyan, Prime Minister Arayik Harutyunyan and other officials were present at the event.