Հասարակություն 13:21 04/09/2017 Հայաստան
Լեհաստանի Բիալիստոկ քաղաքում Լեհաստանի մշակույթի և ազգային ժառանգության նախարարության կողմից իրականացվող «Արևելքի մշակույթ» ծրագրի շրջանակներում, Բիալիստոկի մշակույթի կենտրոնի ճեմասրահում պաշտոնապես օրերս բացվել է ՀՀ Նախագահի անձնական լուսանկարիչ Դավիթ Հակոբյանի «Հուշեր ճանապարհից» խորագրով լուսանկարչական աշխատանքների անհատական ցուցահանդեսը:
Ցուցահանդեսի բացման արարողության ժամանակ ելույթներով հանդես են եկել Լեհաստանում ՀՀ դեսպան Էդգար Ղազարյանը և Բիալիստոկի քաղաքապետի տեղակալ Ռաֆալ Ռուդնիցկին:
Կազմակերպիչների փոխանցմամբ, դեսպան Էդգար Ղազարյանը ներկայացրել է Դավիթ Հակոբյանի ստեղծագործական ուղին և նշել, որ ՀՀ Նախագահի արտասահմանյան այցելությունների, ինչպես նաև Հայաստանի տեսարժան վայրերի մասին պատմող այդ ինքնատիպ ցուցահանդեսն արդեն կազմակերպվել է Լեհաստանի մի շարք քաղաքներում, և շնորհակալություն է հայտնել Բիալիստոկի իշխանություններին այն «Արևելքի մշակույթ» ծրագրի շրջանակներում ընդգրկելու և Բիալիստոկի հասարակությանը ներկայացնելու հնարավորության համար:
Դեսպան Ղազարյանը կոչ է արել ցուցադրության մասնակիցներին չբավարարվել ներկայացվածով և անձամբ այցելել Հայաստան և վայելել Հայաստանի անզուգական բնությունն ու հայկական ջերմ հյուրընկալությունը:

Culture 13:51 04/09/2017 Armenia
The Białystok city culture center hosted the solemn opening ceremony of personal photographer of the Armenian President Davit Hakobyan’s personal photo exhibition called “Memories of the Road”. The event was organized within the state program “The Culture of the East” initiated by the Poland’s Ministry of Culture and National Heritage.
Among the participants of the opening ceremony were Ambassador of the Republic of Armenia to Poland Edgar Ghazaryan and Deputy Mayor of Białystok Rafal Rudnitsky who delivered welcome speeches.
As the organizers of the exhibition inform, Ambassador Ghazaryan presented the professional career of the photographer, adding the exhibition, that showcases the photos taken during the foreign visits of the Armenian President as well as unique attractions of Armenia, has been organized in number of Polish cities.
The Ambassador thanked the Białystok authorities for including the exhibition in the culture program and the opportunity for the city residents to get familiarized with the photographer’s works.
Taking the opportunity, the Ambassador has called on the guests to visit Armenia and admire beauties of Armenian nature and the warm hospitality of the Armenian people.