Օրվա մամուլ 09:11 07/09/2017 Հայաստան
ՀՀ նախկին ոստիկանապետ  ԱԺ պատգամավոր  Ալիկ Սարգսյանը  նոյեմբերի 5-ին  Արտաշատում  սպասվող  քաղաքապետի ընտրություններից առաջ  կրկին գործուղվելու է մարզ՝ զբաղվելու ՀՀԿ-ի քարոզչությամբ և մարզում ՀՀԿ-ի դիրքերի ամրապնդմամբ։
«Վաղվանից լինելու են Արտաշատում։ Վերանայելու խնդիրներ ունենք կուսակցության աշխատանքների  հետ կապված»,- «Ժամանակ»-ի հետ զրույցում  ասել է Ալիկ Սարգսյանը։  Նա վստահեցրել է, որ թեկնածուի ընտրության հարցում  կուսակցությունում դեռևս  ոչ մի քննարկում  չի ընթացել։
Անդրադառնալով  Հովիկ Աբրահամյանի  հետ հարաբերություններին՝ Սարգսյանը նշեց, որ հարաբերությունները ոչ թե լարված են, այլ սառը:

Пресса дня 10:39 07/09/2017 Армения
Бывший начальник полиции Армении, депутат парламента Алик Саркисян в преддверие ожидающихся в Арташате 5 ноября выборов мэра вновь будет командирован в область, чтобы заняться агитацией и укрепить позиции Республиканской партии Армении (РПА) в области.
«С завтрашнего дня буду в Арташате. Мы должны пересмотреть некоторые вопросы в связи с работами партии», - заявил в беседе с корреспондентом издания Алик Саркисян. Он заверил, что в вопросе выбора кандидата на должность мэра в партии пока какого-либо обсуждения не было.
Касаясь отношений с Овиком Абраамяном, Саркисян отметил, что отношения между ними не напряженные, а прохладные.