Հասարակություն 11:24 08/09/2017 Հայաստան
Երևանում կբացվի գյուղմթերքի երրորդ տոնավաճառը: Այս մասին այսօր լրագրողների հետ հանդիպմանը հայտնեց ՀՀ գյուղատնտեսության փոխնախարար Ռոբերտ Մակարյանը:
«Գյուղատնտեսական մթերքների երրորդ տոնավաճառը կբացվի Նոր Նորքի 1 զանգվածում՝ սեպտեմբերի 9-ից: Կարծում եմ՝ սա սպասված է ինչպես Նոր Նորքի բնակիչների, այնպես էլ գյուղացիների կողմից: Ինչպես արդեն գործող երկու տոնավաճառները, այս մեկն էլ կգործի շաբաթ, կիրակի օրերին»,- նշեց փոխնախարարը։
Հիշեցնենք, որ գյուղմթերքի տոնավաճառներ են գործում Կասյան փողոցի և Մաշտոցի պողոտայի հարակից տարածքներում:

В Ереване откроется третья ярмарка сельскохозяйственной продукции
В столице Армении – Ереване – откроется третья ярмарка сельскохозяйственной продукции. Об этом сообщил сегодня в ходе пресс-конференции замминистра сельского хозяйства РА Роберт Макарян.
«Третья ярмарка сельскохозяйственной продукции откроется в 1-м микрорайоне Нор-Норка в Ереване, и будет действовать уже с 9 сентября. Считаю, это долгожданное событие как для жителей Нор-Норка, так и для фермеров. Эта ярмарка, как и 2 другие, будет открыта по выходным – в субботу и воскресенье», – отметил замминистра.