Օրվա մամուլ 09:40 08/09/2017 Հայաստան
«Փաստ»-ի հավաստի աղբյուրների պնդմամբ, Հայաստանի ներքին  ու արտաքին  քաղաքականությունը որոշող նեղ  շրջանակի կողմից  օրերս, վերջապես, որոշում է կայացվել,  թե ով պետք է վարչապետի պաշտոնում աշխատի 2018 թվականի ապրիլից  հետո,  երբ լրանա Սերժ Սարգսյանի  նախագահության ժամկետը։
«Որոշել է, որ վարչապետ մնա Կարեն Կարապետյանը և հիմնովին զբաղվի երկրի տնտեսությամբ։  Սերժ Սարգսյանը կհամակարգի երկրի Անվտանգության խորհուրդը՝ իր ենթակայության  ներքո ունենալով ուժային կառույցներից Պաշտպանության նախարարությունը, ԱԱԾ-ն, ԱԻՆ-ը, և ԱԳՆ-ն։
Ոստիկանությունը կենթարկվի  վարչապետին։  Մեր աղբյուրների հավաստմամբ, այսպիսի որոշում է կայացվել,  որպեսզի երկրի  ղեկավարները  դուրս գան  անորոշությունից  և իմանան իրենց  անելիքները։ Սակայն այստեղ  մի կարևոր «բաց» կա։  Եթե հանկարծ, Աստված մի արասցե, պատերազմ սկսվի, այդ դեպքում գերագույն  գլխավոր  հրամանատարի և վարչապետի պաշտոնը  կզբաղեցնի Սերժ Սարգսյանը։ Սա նույնպես արդեն վերջնականապես որոշված է»:

Пресса дня 10:33 08/09/2017 Армения
Газета «Паст» пишет со ссылкой на свои источники, что в узком кругу, определяющем внутреннюю и внешнюю политику Армении, наконец, на днях принято решение о том, кто будет работать на должности премьер-министра после апреля 2016 года, когда истечет срок президентских полномочий Сержа Саргсяна.
«Решено, что премьером останется Карен Карапетян  и основательно займется экономикой государства. Серж Саргсян будет координировать Совет безопасности, оставив в своем подчинении силовые структуры – министерство обороны, Совет национальной безопасности, МЧС и МИД.
Полиция будет подчиняться премьер-министру. Как передают наши источники, такое решение принято, чтобы руководители страны вышли из неопределенности и знали, что им предстоит делать. Однако есть важное «но». Если вдруг, не дай Бог, начнется война, то в таком случае должность верховного командующего и премьера займет Серж Саргсян. Это также решено окончательно», - отмечает издание.