Սպորտ 19:39 16/09/2017 Հայաստան
Սպորտային մարմնամարզության Հայաստանի հավաքականը սեպտեմբերի 16-17-ը Փարիզում մասնակցում է աշխարհի գավաթի խաղարկության փուլին։
ՀԱՕԿ լրատվականից տեղեկանում ենք, որ հավաքականի գլխավոր մարզիչ Հակոբ Սերոբյանը թիմի կազմում ընդգրկել է Վահագն Դավթյանին (օղակներ), Հարություն Մերդինյանին (նժույգաթափեր) և Արթուր Դավթյանին (բազմամարտ)։ Նախքան աշխարհի առաջնությունը սա ևս մեկ նախապատրաստական փուլ է հայ մարմնամարզիկների համար։
Գավաթի խաղարկությունից հետո Հայաստանի հավաքականը գլխավոր մարզիչ Հակոբ Սերոբյանի ղեկավարությամբ ուսումնամարզական հավաք է անցկացնելու Փարիզում։ Սեպտեմբերի 27-ին մեր թիմը Ֆրանսիայի մայրաքաղաքից կմեկնի Մոնրեալ՝ մասնակցելու տարվա գլխավոր ստուգատեսին։

Sport 19:00 16/09/2017 Armenia
Armenian gymnastics team is participating in the in the World Cup qualification tournament underway in Paris from September 16-17. As the National Olympic Committee reported, the team headed by head coach Hakob Serobyan comprises Vahagn Davtyan (still rings), Harutyun Merdinyan (pommel horse), and Artur Davtyan (vault).
The tournament is a preparatory competition for the Armenian athletes ahead of the World Championships. According to the report, following the competition, the Armenian team will hold a training camp in Paris and head for Canada on September to participate in the main tournament of the year - the 2017 Artistic Gymnastics World Championships.