Քաղաքական 17:38 22/09/2017 Հայաստան
«Շատ խորհրդանշական է: Անկախության 26-րդ տարեդարձին Հայաստանը դիվանագիտական հարաբերություններ է հաստատել հինգ երկրների հետ»,-թվիթերյան իր միկրոբլոգում գրել է ԱԳՆ խոսնակ Տիգրան Բալայանը:
Նախարարությունից մանրամասնում են, որ Նյու Յորքում Հայաստանի ԱԳ նախարար Էդվարդ Նալբանդյանն ու Սենթ Քիթս և Նևիսի արտգործնախարար Մարկ Բրենթլին ստորագրել են երկու երկրների միջև դիվանագիտական հարաբերությունների հաստատման վերաբերյալ արձանագրությունը:
Ստորագրման արարողությանը հետևած զրույցի ընթացքում արտգործնախարարները հույս են հայտնել, որ արձանագրության ստորագրումը լավ հիմք կծառայի երկու երկրների միջև կապերի ձևավորման և համագործակցության ծավալման համար:
Դիվանագիտական հարաբերություններ հաստատելու մասին փաստաղթեր են ստորագրվել նաև Պալաուի, Միկրոնեզիայի,  Բահամների հետ:

Politics 18:50 22/09/2017 Armenia
Armenia has established diplomatic ties with five states on the 26th anniversary of its independence.
“Very symbolic! On its 26th birthday, Armenia established diplomatic relations with five countries,” foreign ministry spokesman Tigran Balayan wrote on Twitter.
As the foreign ministry reports in a released statement, Armenian Foreign Minister Edward Nalbandian and Mark Brentley, Foreign Minister of Saint Kitts and Nevis, signed a protocol on the establishment of diplomatic relations between the two countries in New York City.
At the meeting that followed the signing ceremony, the FMs expressed hope that the signing of the protocol will serve as a solid basis for the establishment of ties and cooperation between the two countries.
FM Nalbandian also signed documents on establishing diplomatic ties with Palau, Micronesia, Bahamas and Central African Republic.