Քաղաքական 14:36 23/09/2017 Հայաստան
Նյու Յորքում աշխատանքային այցով գտնվող ԱԳ նախարար Էդվարդ Նալբանդյանը նախօրեին հանդիպել է Սիրիայի արտգործնախարար Վալիդ ալ-Մուալլեմի հետ:
ԱԳՆ մամուլի ծառայության հաղորդմամբ՝ Էդվարդ Նալբանդյանը նշել է որ Հայաստանը ուշադրությամբ հետևում է Սիրիայում և տարածաշրջանում ծավալվող զարգացումներին՝ հույս հայտնելով, որ սիրիական ճգնաժամը կունենա շուտափույթ խաղաղ հանգուցալուծում: Նա հավելել է, որ Հայաստանն իր հնարավորությունների սահմաններում օժանդակել է սիրիացի ժողովրդին՝ մարդասիրական օգնություն առաքելով բարեկամ երկիր։
Սիրիայի ԱԳ նախարարը ներկայացրել է Սիրիայում ստեղծված իրավիճակի կարգավորման ուղղությամբ երկրի իշխանությունների կողմից ձեռնարկվող քայլերը, ահաբեկչական խմբավորումների դեմ իրականացվող պայքարը:

Politics 19:20 23/09/2017
Armenian FM Eduard Nalbandian, met today with Walid al-Moallem, Minister of Foreign Affairs of Syria while paying a working visit to New York, press department at the foreign ministry reported.
Edward Nalbandian stressed that Armenia closely follows the ongoing developments in Syria and the region and expressed hope that the Syrian crisis will soon find a peaceful solution. He added that Armenia, within its capabilities, has assisted the Syrian people by sending humanitarian aid to the friendly country.
The Syrian Foreign Minister presented the steps being undertaken by the country's authorities towards the settlement of situation unfolded in Syria, as well as the ongoing fight against terrorist groups.