Օրվա մամուլ 09:21 23/09/2017 Հայաստան
Արցախի նախագահի մամուլի խոսնակ Դավիթ Բաբայանը «Փաստի» հետ զրույցում անդրադառնալով ՄԱԿ-ի ամբիոնից Ադրբեջանի նախագահի  ելույթին, նշել է, որ Ալիևի ռազմատենչ հայտարարությանն ամենալավ պատասխանն իր դուստրն է տվել՝ Լեյլան: Լեյլա Ալիևան լուսանկարներ ու սելֆիներ է արել ու մաստակ ծամել, մինչ հայրը ելույթ էր ունենում ՄԱԿ–ի ամբիոնից՝ խոսելով Հայաստանի և Արցախի մասին:
«Ամենալավ պատասխանն Ալիևին իր ընտանիքն է տվել, դուստրը՝ սելֆիներով: Արդեն բրենդ է դարձել այդ սելֆիները, որ նա արել է ՄԱԿ–ում: Այդ կապիկությունները պատասխանն էր Ալիևին, երբ իր հայրը՝ իր երկրի զինված ուժերի գերագույն գլխավոր հրամանատարը այդպիսի հայտարարություններ էր անում: Այն, թե ինչպես էին Ալիևի մերձավորներն իրենց պահում նրա ելույթի ժամանակ, ամենալավ պատասխանն էր նրան»,-ասել է Բաբայանը:
Նա նշել է, որ Ադրբեջանի կողմից պատերազմի սպառնալիքներ միշտ են հնչել ու դեռ կլինեն: Արցախն էլ պատրաստ է ամեն կերպ իր սահմանները պաշտպանել:

Пресса дня 12:11 23/09/2017 Армения
Пресс-секретарь президента Арцаха Давид Бабаян в беседе с корреспондентом газеты «Паст», касаясь выступления президента Азербайджана с трибуны ООН, отметил, что самый хороший ответ на милитаристские заявления Алиева дала его дочь – Лейла. Лейла Алиева делала снимки селфи и жевала жвачку во время выступления отца на Генассамблее ООН, когда Ильхам Алиев говорил о Нагорном Карабахе и Армении.
«Самый хороший ответ Ильхаму Алиеву дала его семья – дочь своими селфи. Эти кривляния – ответ Алиеву, когда ее отец, верховный главнокомандующий Вооруженными силами страны выступал с подобными заявлениями. То, как вели себя близкие Алиева во время его выступления, – самый хороший ответ ему», - сказал Бабаян.
Он отметил, что угрозы войны всегда звучали со стороны Азербайджана и еще будут. Арцах готов защищать свои границы любым способом.