Տնտեսություն 12:26 27/09/2017
Այսօր Երևանում մեկնարկել է Հայաստանի բարձր տեխնոլոգիաների ոլորտի 10-րդ՝ «ԱրմԹեք 2017» գլոբալ համաժողովը:
Այն նպատակ ունի աջակցել Հայաստանի բարձր տեխնոլոգիաների ոլորտի զարգացմանը՝ խթանելով միջազգային գործարար կապերի ամրապնդումը և ներդրումների աճը:
Այս տարի ֆորումը նվիրված է կիբերանվտանգության ոլորտին: Քննարկման գլխավոր թեմաներն են՝ կիբերանվտանգության զարգացման մարտահրավերները և ռազմավարական ուղղությունը, կիբեր սպառնալիքները և պաշտպանվելու հնարավորությունները մասնավոր և հանրային հատվածում, կիբերանվտանգության ապագան՝ իրերի ինտերնետ, արհեստական բանականություն, ավտոմատացում և այլն:
Նախատեսվում է, որ «ԱրմԹեք 2017»-ը կներգրավի ավելի քան 200 մասնակից: Համաժողովի կազմակերպիչներն են ՀՀ տրանսպորտի, կապի և տեղեկատվական տեխնոլոգիաների նախարարությունը և «Ձեռնարկությունների ինկուբատոր» հիմնադրամը:

Economy 13:43 27/09/2017 Armenia
The 10th Global Armenian High Tech Business conference ArmTech’17 commenced on Wednesday in Yerevan. The event which is conducted under the high patronage of the Prime Minister of Armenia, is aimed at further expanding the frontiers of Armenian high-tech industry promotion and attracting new participants and prominent representatives of the global technology community.
This year’s ArmTech’ 17 will be devoted to cybersecurity and will bring together international cybersecurity experts, governmental and academic leaders to discuss the future of cybersecurity landscape. The agenda features keynote speakers from the cybersecurity sector, public and private sector, academia with some 200 participants expected to attend the forum.
The conference organizers are RA Ministry of Transport, Commination and Information Technologies as well as the Enterprise Incubator Foundation.