Սպորտ 11:23 28/09/2017 Հայաստան
Հայաստանի ազգային հավաքականի և անգլիական «Մանչեսթեր Յունայթեդի» կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանը Չեմպիոնների լիգայի խմբային փուլի երկրորդ տուրում ԲԿՄԱ-ի հետ խաղից հետո (4:1) Sport-express-ի հետ զրույցում նշել է, որ թիմը խոշոր հաշվով հաղթանակ չէր ակնկալում։
«Իհարկե, մենք չէինք սպասում, որ կկարողանանք հաղթել խոշոր հաշվով: Բայց առաջին խաղակեսում մենք արագ երեք գոլ խփեցինք, իսկ հետո արդեն հանգիստ անցկացրինք խաղը: 11-մետրանո՞ցը, ի՞նչ կարող եմ ասել, խախտում կար»,- ասել է Մխիթարյանը։
Մխիթարյանը նշել է, որ տրիբունաներում հայկական դրոշները շատ էին. «Շատ շնորհակալություն երկրպագուներին, ովքեր եկել էին ինձ աջակցելու։ Հուսով եմ, որ գոլս իրենց ուրախացրեց: ԲԿՄԱ-ն, ինչպես և մյուսները, շանսեր ունեն։ Մեկ պարտությունը ոչնչի վրա չի ազդում: Նրանց մոտ ամեն ինչ առջևում է: Եթե «Բազելի» հետ անցկացնելիք երկու խաղերում էլ հաղթեն, ամեն ինչ նորմալ կլինի: ԲԿՄԱ-ին ուզում եմ հաջողություն մաղթել»։

Спорт 12:09 28/09/2017 В мире
Генрих Мхитарян: Армянские флаги на трибунах видел в большом количестве – огромное спасибо болельщикам
Полузащитник «Манчестер Юнайтед» Генрих Мхитарян после матча группового турнира Лиги чемпионов против ЦСКА (4:1) отметил, что команда не рассчитывала на крупную победу. Хавбек пожелал удачи армейцам в борьбе за выход в плей-офф турнира. Информацию передает sport-express.ru.
«Конечно, мы не ожидали, что получится так крупно выиграть, – сказал Мхитарян. – Но в первом тайме мы быстро забили три гола, и дальше уже спокойно вели игру. Пенальти? Что там еще сказать? Было нарушение.
Армянские флаги на трибунах видел в большом количестве – огромное спасибо болельщикам, которые пришли меня поддержать. Надеюсь, мой гол их порадовал. У ЦСКА есть шансы на выход из группы, как у всех. Одно поражение ни на что не влияет. У них все впереди. Если сейчас возьмут шесть очков у "Базеля" – все будет нормально. Хочу пожелать ЦСКА удачи».