Օրվա մամուլ 09:30 30/09/2017
«Ծառուկյան դաշինքում» քննարկել են նոյեմբերի 5-ի ՏԻՄ ընտրություններին մասնակցելու հարցը և որոշել՝ որտեղ ուժեղ թեկնածու, կա անպայման առաջադրել։ Սակայն որոշել են նաև սուր առճակատման չգնալ, առաջադրել նաև անկուսակցականների։  Այս մասին գրել է «Հրապարակ»-ը:
«Մի քանի տեղ արդեն հայտնի են թեկնածուները․ Սիսիանի քաղաքապետի ընտրություններում կառաջադրեն նախկին քաղաքապետ Աղասի Հակոբջանյանի փեսային՝ Կարեն Համբարձումյանին։ ԲՀԿ-ականները կատակում են, որ Հակոբջանյանի սիրտը չի կտրվում Սիսիանից, թեպետ պաշտոնից ազատվելուց հետո հիմնականում Երևանում է բնակվում։ Համայնքների խոշորացման արդյունքում Սիսիանին 27 գյուղ է միացել։ Վայոց Ձորի Արենի համայնքում էլ ԲՀԿ թեկնածուն կլինի Արփիի գյուղապետ Գրիգոր Գրիգորյանը, Չարենցավանում քննարկում են ԲՀԿ խոսնակ Վանիկ Էլիզբարյանի թեկնածությունը, իսկ Ապարանում, թերևս, «փաս» կմնան, եթե առաջադրվի «Գնթունիկի» սեփականատեր Կարեն Եղիազարյանը։
«Դե, եթե Կարենին ազատամարտիկ Ռազմիկ Պետրոսյանն է պաշտպանում անգամ, մենք անելիք չունենք»,- ասաց ԲՀԿ-ական մեր աղբյուրը։ Քննարկել են Աղվան Հովսեփյանի «սև ցուցակում» հայտնված Լյովա Խաչատրյանի թեկնածությունը, սակայն պարզվել է, որ 6 ամսվա գրանցում չունի, մոտ 10 օր պակաս է։ Անգամ դիմել են արդարադատության նախարարին՝ ապարդյուն։ Առաջադրումները կսկսվեն հոկտեմբերի 1-ից»,-գրել է թերթը։

Пресса дня 12:37 30/09/2017 Армения
«Грапарак»: Блок «Царукян» решил – жесткого противостояния на выборах органов местного самоуправления не будет
В блоке «Царукян» обсудили вопрос участия в выборах органов местного самоуправления 5 ноября и решили, обязательно выдвинуть сильных кандидатов там, где это возможно. Однако решено не идти на жесткое противостояние и выдвигать также беспартийных, пишет газета «Грапарак».
Уже известны кандидаты в нескольких регионах: на выборах мэра Сисиана будет выдвинута кандидатура зятя бывшего мэра города Агаси Акопджаняна – Карена Амбарцумяна. Представители партии «Процветающая Армения» шутят, что Акопджанян никак не может расстаться с Сисианом, хотя и после освобождения от должности он в основном живет в Ереване.
В результате укрупнения общин в Сисиане были объединены 27 сел. В общине Арени Вайоцдзорской области кандидатом «Процветающей Армении» будет глава сельской общины Арпи Григор Григорян, а в Чаренцаване обсуждается кандидатура пресс-секретаря «Процветающей Армении» Ваника Элизбаряна. В Апаране, в случае выдвижения владельца компании «Гнтуник» Карена Егиазаряна, они, пожалуй, участвовать не будут.
«Ну, если Карена поддерживает даже ветеран карабахской войны Размик Петросян, то нам там делать нечего», - заявил источник в партии «Процветающая Армения». «Была обсуждена кандидатура оказавшегося в «черном списке» Агвана Овсепяна Левы Хачатряна, однако выяснилось, что у него нет 6-месячной прописки, не хватает 10 дней. Обратились даже к министру юстиции, но безрезультатно. Выдвижения начнутся с 1-го октября», - пишет газета.