Հասարակություն 18:54 02/10/2017 Հայաստան
ՀՀ արտաքին գործերի նախարարությունն այս  պահին տարբեր ուղիներով փորձում է ճշտել՝ արդյոք Լաս Վեգասում տուժածների թվում հայեր կամ ՀՀ քաղաքացիներ կա՞ն:
«Փորձում ենք ճշտել այդ տեղեկատվությունը, դեռ հստակ ոչինչ չկա»,-Panorama.am-ին ասաց ԱԳՆ խոսնակ Տիգրան Բալայանը:
Հիշեցնենք, որ ԱՄՆ Լաս Վեգաս քաղաքում 64-ամյա տղամարդը կրակ է բացել փառատոնի մասնակիցների վրա: Վերջին տվյալներով 50 մարդ զոհվել է, 400-ը տարբեր աստիճանի վնասվածքներ ստացել: Կատարվածի պատասխանատվությունը ստանձնել է «Իսլամական պետություն» ահաբեկչական խմբավորումը:

20:12 02/10/2017 Armenia
Armenia’s Ministry of Foreign Affairs (MFA) is currently clarifying whether there are ethnic Armenians or Armenian citizens among the Las Vegas shooting casualties, a ministry spokesperson said.
“We are trying to clarify that information. We have no clear information yet,” MFA spokesman Tigran Balayan told Panorama.am.
To remind, at least 50 people died and more than 400 more hurt when a 64-year-old gunman identified as Stephen Paddock with an arsenal of at least 10 rifles fired on a Las Vegas country music festival on Sunday, raining down bullets from a 32nd-floor window for minutes before killing himself.