Սպորտ 13:49 05/10/2017 Հայաստան
Ծանրամարտի Հայաստանի մինչև 20 և 23 տարեկան տղաների և աղջիկների հավաքականները պատրաստվում են հոկտեմբերի 15- 21-ն Ալբանիայում կայանալիք Եվրոպայի առաջնությանը: Հայաստանի ծանրամարտի ֆեդերացիան ՀԱՕԿ լրատվականին փոխանցել է հավաքականների ամբողջական կազմերը:
Աղջիկներ, 20 տարեկաններ. 75 կգ՝ Սոնա Պողոսյան, +90 կգ՝ Արփինե Դալալյան:
Աղջիկներ, 23 տարեկաններ. 58 կգ՝ Իզաբելլա Յայլյան, 90 կգ՝ Տաթևիկ Հակոբյան:
Տղաներ, 20 տարեկաններ. 69 կգ՝ Հրայր Հովհաննիսյան, 85 կգ՝ Դավիթ Հովհաննիսյան և Կարեն Ավագյան, 105 կգ՝ Սամվել Գասպարյան, +105 կգ՝ Սիմոն Մարտիրոսյան:
Տղաներ, 23 տարեկաններ. 77 կգ՝ Ժորժ Եղիկյան, 85 կգ՝ Անդրանիկ Կարապետյան, 94 կգ՝ Կարուշ Ղուկասյան, 105 կգ՝ Մկրտիչ Մկրտչյան, +105 կգ՝ Գոռ Մինասյան:

Sport 14:23 05/10/2017 Armenia
The Armenian boys and girls weightlifting teams are preparing for European Junior & U23 Weightlifting Championships scheduled for Albania on 15-21 October.
The U20 girls’ team include Sona Poghosyan (75kg) and Arpine Dalalyan (+90kg), with the U23 team featuring Isabella Yaylyan (58 kg) and Tatevik Hakobyan 90kg, the National Olympic Committee reported.
Hrayr Hovhannisyan (69kg), Davit Hovhannisyan (85kg), Karen Avagyan (85kg), Samvel Gasparyan (105kg) and Simon Martirosyan (105kg) are the members of the U20 boys’ weightlifting team.