Քաղաքական 13:52 07/10/2017 Արցախ
Հոկտեմբերի 1-7-ն ընկած ժամանակահատվածում արցախա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում օպերատիվ իրադրությունը շարունակել է մնալ հարաբերական հանգիստ:
ԱՀ  ՊՆ  մամուլի ծառայության հաղորդմամբ, նշված ժամանակահատվածում հակառակորդը հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է հիմնականում տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից՝ հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակելով ավելի քան 1100 կրակոց:
ՊԲ առաջապահ զորամասերը շարունակում են տիրապետել օպերատիվ-մարտավարական իրադրությանը և անհրաժեշտ քայլեր ձեռնարկում մարտական դիրքերի պահպանությունը հուսալիորեն կազմակերպելու համար:

Политика 13:45 07/10/2017 НКР
Минобороны Арцаха: За минувшие выходные ВС Азербайджана произвели в направлении армянских позиций свыше 1100 выстрелов
В период с 1 по 7 октября на линии соприкосновения карабахских и азербайджанских войск оперативная обстановка продолжала оставаться относительно спокойной. Об этом сообщает пресс-служба министерства обороны Республики Арцаха (Нагорно-Карабахской Республики (НКР)).
За указанный период ВС Азербайджана нарушали режим перемирия в основном из стрелкового оружия разного калибра. Противник  произвел в направлении армянских позиций свыше 1100  выстрелов.
«Передовые подразделения АО НКР продолжают владеть оперативно-тактической обстановкой, предпринимая необходимые шаги для организации надежной обороны боевых позиций», – говорится в сообщении.