Մեկ շաբաթում հակառակորդը հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակել է ավելի քան 1100 կրակոց
Հոկտեմբերի 1-7-ն ընկած ժամանակահատվածում արցախա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում օպերատիվ իրադրությունը շարունակել է մնալ հարաբերական հանգիստ:
ԱՀ ՊՆ մամուլի ծառայության հաղորդմամբ, նշված ժամանակահատվածում հակառակորդը հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է հիմնականում տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից՝ հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակելով ավելի քան 1100 կրակոց:
ՊԲ առաջապահ զորամասերը շարունակում են տիրապետել օպերատիվ-մարտավարական իրադրությանը և անհրաժեշտ քայլեր ձեռնարկում մարտական դիրքերի պահպանությունը հուսալիորեն կազմակերպելու համար:

The situation along the Line of Contact between Nagorno-Karabakh Republic (Artsakh/NKR) and Azerbaijan is reported to have remained relatively calm over the past week.
The Azerbaijani forces fired more than 1100 shots, targeting Armenian positions mainly from weapons of different calibers from 1 to 7 October, the press service of the Artsakh Defense Ministry told Panorama.am.
The frontline units of the Defense Army continue to maintain full control over the frontline situation and take necessary steps to ensure reliable defense of the military posts.