Հասարակություն 11:28 17/10/2017 Հայաստան
Հոկտեմբերի 17-ի դրությամբ՝ նախօրեի երեկոյան և գիշերվա ընթացքում ՀՀ ԱԻՆ Ճգնաժամային կառավարման ազգային կենտրոնի «911» ծառայությունում ահազանգեր են գրանցվել՝ ուժգին քամու հասցրած վնասներ հետ կապված։
ԱԻՆ մամուլի ծառայությունից հայտնում են, որ Տավուշի մարզի Իջևան քաղաքից ահազանգ է ստացվել այն մասին, որ Մ-4 ավտոճանապարհի Իջևան-Դիլիջան հատվածի 15-րդ կմ-ում ծառ է ընկել, ինչից ավտոճանապարհը դարձել է միակողմանի երթևեկելի․անհրաժեշտ է օգնություն։ Դեպքի վայր է մեկնել թիվ 62 ՀՓՋ-ից մեկ մարտական հաշվարկ: Հրշեջ-փրկարարները մասնատել են ծառը և հեռացրել ճանապարհի երթևեկելի հատվածից:
Տավուշի մարզի Դիլիջան քաղաքից ահազանգ է ստացվել այն մասին, որ Դիլիջանի ոլորաններում՝ «Հաղարծին» հյուրանոցի մոտակայքում, քամուց ծառի ճյուղ է կոտրվել, ընկել երթևեկելի հատվածում և խանգարում է երթևեկությանը.անհրաժեշտ է օգնություն: Դեպքի վայր է մեկնել թիվ 63 ՀՓՋ-ի օպերատիվ խումբը: Հրշեջ-փրկարարները մասնատել են ծառի ճյուղը և հեռացրել ճանապարհի երթևեկելի հատվածից:
Լոռու Մարզի Ստեփանավան քաղաքից ահազանգ է ստացվել այն մասին, որ Սուրբ Նշան փողոցում այրվում են գազատար խողովակի վրա ընկած էլ. լարեր: Դեպքի վայր է մեկնել թիվ 40 ՀՓՋ-ից մեկ մարտական հաշվարկ:  Պարզվել է, որ քամու հետևանքով շրջվել է 3 էլ. սյուն (1-ը՝ փայտյա, 2-ը՝ բետոնե) և վնասվել գազատար խողովակը, ինչից տեղի է ունեցել գազի արտահոսք՝ հրդեհի բռնկումով:

Общество 12:15 17/10/2017 Армения
В армянском Степанаване из-за сильного ветра линии электропередачи упали на газопроводную трубу: вспыхнул пожар
В Национальный центр кризисного управления министерства по чрезвычайным ситуациям Армении вечером в понедельник, 16 октября, и в течение ночи поступали сообщения о причиненном сильным ветром ущербе. Об этом сообщает пресс-служба МЧС РА.
В частности, согласно поступившему из города Иджеван Тавушской области Армении сообщению, на 15-м км трассы Иджеван-Дилижан упало дерево, в результате чего дорога проходима лишь в одностороннем порядке. На место происшествия выехал один боевой расчет. Спасатели распилили дерево и убрали его с проезжей части дороги.
Кроме того, поступило сообщение о том, что близ гостиницы «Ахарцин», расположенной на серпантине, из-за сильного ветра сломалась ветка на дереве и упала на проезжую часть дороги, мешая движению. На место происшествия выехала оперативная группа МЧС. Спасатели
Также поступил сигнал из города Степанаван Лорийской области о том, что на улице Сурб Ншан горят упавшие на газопроводную трубу провода. Выяснилось, что из-за сильного ветра линии электропередачи упали на газопроводную трубу и загорелись. Выехавшие на место происшествия спасатели потушили огонь.